GSTC 10K ROAD RELAYS

Race Date:2-24-13

GSTC 10K ROAD RELAYS
Division Codes			Category Codes
O = Open			M = Male
H = High School			F = Female
Y = Youth			C = Coed
U = University/College
G = Greek
A = Rutgers Alumni
C = Costume
P = Parent/Child
S = Sibling
4 = Masters 40
5 = Masters 50
6 = Masters 60
7 = Masters 70
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.A. HARRIS C. HEIBELL            A. HARRIS           C. HEIBELL          O M    606   31:03.77   5:00
   2.The Challengers                 Kenneth Goglas      Stephen Mennitt     O M    585   31:08.43   5:01
   3.Princeton Running Club          Danny Ebanks        Daniel Lewis        U M    561   33:23.69   5:22
   4.Thunder Buddies                 Peter Bolgert       Greta Sieve         O C    594   33:42.36   5:25
   5.Pink Dynamite                   Alyssa Douma        Kyle Price          O C    557   34:05.93   5:29
   6.South Plainfield Wonders        Tim Morgan          Mike  Loenser       O M    572   34:10.90   5:30
   7.Bearded Cat Ninjas              cheyenne ogletree   mike anis           O C    505   34:12.61   5:30
   8.The New Brunswick All-Stars     Edsel Flores        Franco Guevara      H M    590   34:21.75   5:32
   9.#Chasepack                      Ken Walsh           Jeff Perella        O M    501   34:59.89   5:38
  10.Garden State Warriors           Zachary  Martins    Robert Klink        U M    530   35:05.54   5:39
  11.We've got the runs              Ricardo Garcia      Jaris Rousseau      O M    599   35:20.22   5:41
  12.the Milk Mustaches              Rob DeCarlo         Adin Mickle         O M    588   35:32.70   5:43
  13.Running Mikes the heart Greg FonMichael Fonder      Greg Fonder         S M    569   35:38.87   5:44
  14.Kenya Catch Us                  Elena  Tous         Ashwin  Anantharama O C    544   36:24.66   5:52
  15.Cherika NIL8                    Chuck Schneekloth   Erika Meling        A C    516   36:25.85   5:52
  16.I. WAGHRAY R. RAMESH            I. WAGHRAY          R. RAMESH           H M    604   36:30.55   5:53
  17.Sometimes                       Robert Hummel       John Nowak          H M    571   36:51.54   5:56
  18.J. AMGRENO S. MELLEA            J. AMGRENO          S. MELLEA           O C    616   37:09.49   5:59
  19.NY Marathon Rejects             Karen Auteri        Thomas Poland       O C    553   37:32.52   6:02
  20.Vicious and Delicious           Norbert  Kuter      Andrew  Stewart     U M    598   37:38.50   6:03
  21.T. FOSS L. SOLDO                T. FOSS             L. SOLDO            O M    632   37:42.20   6:04
  22.B. CROWLEY B. CROWLEY           B. CROWLEY          B. CROWLEY          P M    628   38:10.73   6:09
  23.Captain Ralph                   Kyle Flyer          Mike Obsuth         U M    514   38:16.24   6:10
  24.The misfits                     Erin  Higgins       Sarah  Peterson     O F    589   38:25.61   6:11
  25.Photogenic guys                 Mike Harold         Andrew  Eaton       H M    556   38:30.08   6:12
  26.G.V. Twins                      Offir Gonzalez Vida Iber Gonzalez Vidal S M    526   38:41.19   6:14
  27.V. BOOTHBY R. LUETTCHAU         V. BOOTHBY          R. LUETTCHAU        O C    617   38:47.76   6:15
  28.Dynamic Duo                     Mark Parisen        Chelsea Callan      C C    521   39:13.78   6:19
  29.Real Housewives of the Duck PondSarah Schillaci     Meghan DeCarlo      O F    563   39:27.49   6:21
  30.S. EICK S. EICK                 S. EICK             S. EICK             4 M    635   39:40.45   6:23
  31.Garden State Track Team         Kevin Ivanov        Corey Smith         O M    529   39:53.61   6:25
  32.Sparkill Spartans               Marty Doherty       Joe Dugandzic       4 M    573   39:57.74   6:26
  33.Marin-Brennan                   Lucas Marin         Emmet Brennan       H M    546   40:05.16   6:27
  34.team u-rok                      kenneth huryk       justin huryk        P M    582   40:20.41   6:30
  35.W. SPECTOR G. ANZALONE          W. SPECTOR          G. ANZALONE         Y M    608   40:44.57   6:33
  36.Polska Power                    Aaron Kowalski      Jonathan  Kowalski  S M    558   41:05.17   6:37
  37.Fosters                         Jaime Foster        Billy Foster        H C    525   41:12.14   6:38
  38.Panzarella                      Mike Panzarella     Erin Panzarella     O C    555   41:14.00   6:38
  39.Ginger Beer                     Cassy Valdes        Katie Nestor        O C    532   41:23.74   6:40
  40.Over The Hill Gang              Matt Baker          Duane Reed          4 M    554   41:27.86   6:40
  41.Hawkins                         Tad  Hawkins        Will Hawkins        P M    537   41:36.87   6:42
  42.Unfortunately Related           Joe Ambrosio        Matthew Ambrosio    S M    597   41:44.39   6:43
  43.Pro Bro's                       Louis Pron          Evan Pron           S M    562   41:48.58   6:44
  44.E. MARTINEZ A. SANKER           E. MARTINEZ         A. SANKER           O M    630   41:53.32   6:44
  45.A. PIRES A. PATEL               A. PIRES            A. PATEL            H M    607   41:57.20   6:45
  46.Chan-McGowan                    Travis Chan         Eddie McGowan       H M    515   42:03.46   6:46
  47.R. VANCE J. ROPKE               R. VANCE            J. ROPKE            U M    623   42:04.27   6:46
  48.D. GREER C. GREER               D. GREER            C. GREER            S M    621   42:29.38   6:50
  49.D. WALKER K. CHANDLER           D. WALKER           K. CHANDLER         4 C    609   42:41.40   6:52
  50.Tommy and Angelica Pickles      Dan Teichmann       Brianne Teichmann   S C    596   43:13.98   6:57
  51.The Tortoise and the Hare       Daniel Kolasa       Kathleen Porter     O C    593   43:32.07   7:00
  52.Worthington Warriors            Jim Tanella         Matt Cuocci         O M    600   43:32.48   7:00
  53.Awesome Bros                    Reilly Carlton      Reese Carlton       Y M    504   43:38.46   7:01
  54.Andy/Danielle                   Danielle Heffernan  Andy Gapin          O C    502   43:52.04   7:04
  55.Big Lebowski                    Philip Mundt        Arthur Alcid        O M    509   43:58.74   7:05
  56.Got the Runs                    Nicole Callaghan    Patricia Butcher    O F    535   44:01.68   7:05
  57.A. ORTIZ S. CUST                A. ORTIZ            S. CUST             O M    633   44:02.72   7:05
  58.Beasts of The NJ Wild           chris conway        rachel roegman      O C    506   44:08.34   7:06
  59.TIMMARK-RU90                    Mark Lonergan       Tim  McAuliffe      4 M    595   44:11.23   7:07
  60.M. ERRERA J. BEKISZ             M. ERRERA           J. BEKISZ           U C    603   44:22.64   7:08
  61.D. TILTON P. TILTON             D. TILTON           P. TILTON           P M    626   44:28.62   7:09
  62.Super Sherpa & the Ironman      Alison Smith        David Smith         S C    575   44:29.94   7:10
  63.C&F                             Ethan Bull          Alex Saff           Y M    513   44:34.31   7:10
  64.Porters                         Mike  Porter        Emilia Porter       P C    559   44:39.48   7:11
  65.Team PontBenj 1                 Jeff  Benjamin      Julius  Pontecorvo  4 M    580   44:44.89   7:12
  66.Mind Your Footing               Pete Klapsogeorge   Alexis Stringfellow O C    550   44:51.47   7:13
  67.The Toon Squad                  Scott Migliore      Caitlin Lackaye     C C    592   45:01.06   7:15
  68.Spartacus Warriors              Courtney Connolly   Nicole Vorst        U F    574   45:20.78   7:18
  69.Coppola-Haynes                  Albert Coppola      Lauren  Haynes      H C    518   45:24.77   7:18
  70.Hercules                        Noah Henyon         Derek Kichula       O M    539   45:29.77   7:19
  71.Brabston/Ogrosso                Nicole Ogrosso      Jamie Brabston      O F    511   45:32.89   7:20
  72.J. ROBERTSON G. SERRA           J. ROBERTSON        G. SERRA            4 C    614   46:02.49   7:25
  73.Metuchen                        Glen Karlovitch     Kassim Chaudry      A M    549   46:05.67   7:25
  74.The Distance Kids               Julianne Hillsamer  Alexandra Millet    H F    586   46:31.63   7:29
  75.B. GODISH I. GODISH             B. GODISH           I. GODISH           Y C    622   46:40.98   7:31
  76.Roig Rage                       Keith Roig          Kayla Roig          P C    567   46:41.88   7:31
  77.W. CHANDLER E. CHANDLER         W. CHANDLER         E. CHANDLER         S C    610   47:24.83   7:38
  78.E. GRISSETT B. GRISSETT         E. GRISSETT         B. GRISSETT         S C    618   47:36.41   7:40
  79.Rocket Road Runners             Frank Kus           Nolan Kus           P M    566   47:51.85   7:42
  80.J. CHEE M. CHEE                 J. CHEE             M. CHEE             O C    625   47:57.52   7:43
  81.J. BARRETT S. BARRETT           J. BARRETT          S. BARRETT          5 M    634   48:12.40   7:45
  82.Mongolian Duo                   Shiwa Moy           Ryan Gattoni        C C    551   49:11.67   7:55
  83.GroCars                         Ann Marie Carlton   John Carlton        O C    536   49:16.69   7:56
  84.RU Sluggs!                      Peter Trimboli      Kristen Trimboli    P C    568   49:33.60   7:59
  85.Hi-BYE                          Julie Albertini     Brian Saliter       O C    540   49:56.10   8:02
  86.Elena & Rebecca                 Elena Montalvo      Rebecca White       Y F    522   50:05.05   8:04
  87.Cuban Cousins                   Eddie Perez         Edward Cedeno       A M    519   50:36.46   8:09
  88.Neon Green Sauconys             Prudence Jones      Nick Waclawski      O C    552   50:47.34   8:10
  89.Coffee-Warren                   Joann Coffee        Peter Warren        6 C    517   50:57.84   8:12
  90.R. RAMSAY S. RAMSAY             R. RAMSAY           S. RAMSAY           5 C    629   51:08.67   8:14
  91.G. SZABO A. LI                  G. SZABO            A. LI               Y C    631   51:59.39   8:22
  92.WTF, Doc?                       Cathy Stutzman      Kelly Reimer        O F    601   52:25.75   8:26
  93.Arkis / Strandberg              Lynn Arkis          Mitchell Strandberg P C    503   53:22.08   8:35
  94.Lost in Pace                    Christine Mockenhau Laura Barry         O F    545   53:30.90   8:37
  95.Dawn Salerno                    Dawn Salerno        Melanie Graceffo    O F    520   53:53.86   8:40
  96.M. WOODS J. MIERS               M. WOODS            J. MIERS            O F    611   54:17.17   8:44
  97.E. YU A. YU                     E. YU               A. YU               P F    624   55:29.55   8:56
  98.S. GOGLAS C. GRISSETT           S. GOGLAS           C. GRISSETT         5 F    615   55:32.47   8:56
  99.BootCamp Babes                  Brooke Biloholowski Christine  Zimmer   O F    510   55:53.77   9:00
 100.Rob & Andrzej                   Andrzej Porter      Rob Porter          P M    565   56:32.01   9:06
 101.B. STENSLAND K. STENSLAND       B. STENSLAND        K. STENSLAND        5 C    613   56:35.96   9:07
 102.E. LIGHT K. LIGHT               E. LIGHT            K. LIGHT            O C    612   56:42.51   9:08
 103.D. BUERREIN J. DELVECCHI        D. BUERREIN         J. DELVECCHI        4 F    627   56:44.08   9:08
 104.The Ridge Slackers              Sean Menarquez      Brian Heffernan     C M    591   57:45.54   9:18
 105.Good Ole Farts                  David Stafford      Jeff Dickinson      5 M    534   57:49.32   9:18
 106.Team Flintstones                Kathleen McCann     Michael Conway      C C    578   57:52.47   9:19
 107.Fight Club                      Latoya White        Devon Newton        O C    524   58:25.50   9:24
 108.Galootz                         Kelly Gulutz        Chris Gulutz        O C    527   58:34.72   9:26
 109.NEWLYWEDS TEAM                  NEWLYWEDS           TEAM                A C    605   59:28.57   9:34
 110.Ferrante                        Michael Ferrante    Emilia Ferrante     P C    523   59:37.61   9:36
 111.McGills                         Robert  McGill      Lori McGill         5 C    547   59:47.53   9:37
 112.HeavyFootsters                  Jackie Gattoni      Sean Raquet         4 C    538 1:00:05.74   9:40
 113.Megbby                          Megha Rao           Abby Lore           A F    548 1:00:39.14   9:46
 114.Pretty Little Runners           Vivian Boylan       Erin  Boylan        P F    560 1:01:29.82   9:54
 115.Team Brennan                    Kelly Brennan       James Brennan       O C    577 1:02:03.93   9:59
 116.B. RAU C. LEE                   B. RAU              C. LEE              6 C    619 1:02:33.38  10:04
 117.Team JK                         Karlye Egan         Janine Dunleavy     O F    579 1:02:34.23  10:04
 118.BellAggie-o                     Eric Snyder         Ashleigh Ries       O C    507 1:03:03.76  10:09
 119.Team Rolldios                   Fred Gaudios Jr     April Gaudios       A C    581 1:03:06.58  10:09
 120.Girls Got Race                  Elle Martinez       Angie Aguirre       O F    533 1:04:18.48  10:21
 121.Butterflies                     Roz Kelley          Carmen Gordon       6 F    512 1:04:22.04  10:22
 122.Jeffryam                        Miryam Utset        Jeff Jordan         O C    543 1:05:23.88  10:31
 123.Jax Max                         Kristen  Swart      Rich Gardella       O C    542 1:05:25.33  10:32
 124.Yo momma runs so slow...        Lizbeth Garcia      Tomas Sanchez       P C    602 1:05:25.87  10:32
 125.J. HEMPELMAN T. BROWN           J. HEMPELMAN        T. BROWN            O C    620 1:05:42.96  10:35
 126.The "A" Team                    Arezoo Imani        Amy Denholtz        A C    584 1:10:01.63  11:16
 127.GanDanGrubsters                 Evan Ganny          Danny Gattoni       C M    528 1:10:03.09  11:16
 128.Bergen Cougars                  Janet Thoms Robol   Alina Mateo         5 F    508 1:35:03.38  15:18
GSTC 10K Road Relays     Open Division - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.A. HARRIS C. HEIBELL            A. HARRIS           C. HEIBELL          O M    606   31:03.77   5:00
   2.The Challengers                 Kenneth Goglas      Stephen Mennitt     O M    585   31:08.43   5:01
   3.South Plainfield Wonders        Tim Morgan          Mike  Loenser       O M    572   34:10.90   5:30
   4.#Chasepack                      Ken Walsh           Jeff Perella        O M    501   34:59.89   5:38
   5.We've got the runs              Ricardo Garcia      Jaris Rousseau      O M    599   35:20.22   5:41
   6.the Milk Mustaches              Rob DeCarlo         Adin Mickle         O M    588   35:32.70   5:43
   7.T. FOSS L. SOLDO                T. FOSS             L. SOLDO            O M    632   37:42.20   6:04
   8.Garden State Track Team         Kevin Ivanov        Corey Smith         O M    529   39:53.61   6:25
   9.E. MARTINEZ A. SANKER           E. MARTINEZ         A. SANKER           O M    630   41:53.32   6:44
  10.Worthington Warriors            Jim Tanella         Matt Cuocci         O M    600   43:32.48   7:00
  11.Big Lebowski                    Philip Mundt        Arthur Alcid        O M    509   43:58.74   7:05
  12.A. ORTIZ S. CUST                A. ORTIZ            S. CUST             O M    633   44:02.72   7:05
  13.Hercules                        Noah Henyon         Derek Kichula       O M    539   45:29.77   7:19
GSTC 10K Road Relays     Open Division - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.The misfits                     Erin  Higgins       Sarah  Peterson     O F    589   38:25.61   6:11
   2.Real Housewives of the Duck PondSarah Schillaci     Meghan DeCarlo      O F    563   39:27.49   6:21
   3.Got the Runs                    Nicole Callaghan    Patricia Butcher    O F    535   44:01.68   7:05
   4.Brabston/Ogrosso                Nicole Ogrosso      Jamie Brabston      O F    511   45:32.89   7:20
   5.WTF, Doc?                       Cathy Stutzman      Kelly Reimer        O F    601   52:25.75   8:26
   6.Lost in Pace                    Christine Mockenhau Laura Barry         O F    545   53:30.90   8:37
   7.Dawn Salerno                    Dawn Salerno        Melanie Graceffo    O F    520   53:53.86   8:40
   8.M. WOODS J. MIERS               M. WOODS            J. MIERS            O F    611   54:17.17   8:44
   9.BootCamp Babes                  Brooke Biloholowski Christine  Zimmer   O F    510   55:53.77   9:00
  10.Team JK                         Karlye Egan         Janine Dunleavy     O F    579 1:02:34.23  10:04
  11.Girls Got Race                  Elle Martinez       Angie Aguirre       O F    533 1:04:18.48  10:21
GSTC 10K Road Relays     Open Division - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Thunder Buddies                 Peter Bolgert       Greta Sieve         O C    594   33:42.36   5:25
   2.Pink Dynamite                   Alyssa Douma        Kyle Price          O C    557   34:05.93   5:29
   3.Bearded Cat Ninjas              cheyenne ogletree   mike anis           O C    505   34:12.61   5:30
   4.Kenya Catch Us                  Elena  Tous         Ashwin  Anantharama O C    544   36:24.66   5:52
   5.J. AMGRENO S. MELLEA            J. AMGRENO          S. MELLEA           O C    616   37:09.49   5:59
   6.NY Marathon Rejects             Karen Auteri        Thomas Poland       O C    553   37:32.52   6:02
   7.V. BOOTHBY R. LUETTCHAU         V. BOOTHBY          R. LUETTCHAU        O C    617   38:47.76   6:15
   8.Panzarella                      Mike Panzarella     Erin Panzarella     O C    555   41:14.00   6:38
   9.Ginger Beer                     Cassy Valdes        Katie Nestor        O C    532   41:23.74   6:40
  10.The Tortoise and the Hare       Daniel Kolasa       Kathleen Porter     O C    593   43:32.07   7:00
  11.Andy/Danielle                   Danielle Heffernan  Andy Gapin          O C    502   43:52.04   7:04
  12.Beasts of The NJ Wild           chris conway        rachel roegman      O C    506   44:08.34   7:06
  13.Mind Your Footing               Pete Klapsogeorge   Alexis Stringfellow O C    550   44:51.47   7:13
  14.J. CHEE M. CHEE                 J. CHEE             M. CHEE             O C    625   47:57.52   7:43
  15.GroCars                         Ann Marie Carlton   John Carlton        O C    536   49:16.69   7:56
  16.Hi-BYE                          Julie Albertini     Brian Saliter       O C    540   49:56.10   8:02
  17.Neon Green Sauconys             Prudence Jones      Nick Waclawski      O C    552   50:47.34   8:10
  18.E. LIGHT K. LIGHT               E. LIGHT            K. LIGHT            O C    612   56:42.51   9:08
  19.Fight Club                      Latoya White        Devon Newton        O C    524   58:25.50   9:24
  20.Galootz                         Kelly Gulutz        Chris Gulutz        O C    527   58:34.72   9:26
  21.Team Brennan                    Kelly Brennan       James Brennan       O C    577 1:02:03.93   9:59
  22.BellAggie-o                     Eric Snyder         Ashleigh Ries       O C    507 1:03:03.76  10:09
  23.Jeffryam                        Miryam Utset        Jeff Jordan         O C    543 1:05:23.88  10:31
  24.Jax Max                         Kristen  Swart      Rich Gardella       O C    542 1:05:25.33  10:32
  25.J. HEMPELMAN T. BROWN           J. HEMPELMAN        T. BROWN            O C    620 1:05:42.96  10:35
GSTC 10K Road Relays     High School Div. - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.The New Brunswick All-Stars     Edsel Flores        Franco Guevara      H M    590   34:21.75   5:32
   2.I. WAGHRAY R. RAMESH            I. WAGHRAY          R. RAMESH           H M    604   36:30.55   5:53
   3.Sometimes                       Robert Hummel       John Nowak          H M    571   36:51.54   5:56
   4.Photogenic guys                 Mike Harold         Andrew  Eaton       H M    556   38:30.08   6:12
   5.Marin-Brennan                   Lucas Marin         Emmet Brennan       H M    546   40:05.16   6:27
   6.A. PIRES A. PATEL               A. PIRES            A. PATEL            H M    607   41:57.20   6:45
   7.Chan-McGowan                    Travis Chan         Eddie McGowan       H M    515   42:03.46   6:46
GSTC 10K Road Relays     High School Div. - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.The Distance Kids               Julianne Hillsamer  Alexandra Millet    H F    586   46:31.63   7:29
GSTC 10K Road Relays     High School Div. - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Fosters                         Jaime Foster        Billy Foster        H C    525   41:12.14   6:38
   2.Coppola-Haynes                  Albert Coppola      Lauren  Haynes      H C    518   45:24.77   7:18
GSTC 10K Road Relays     Youth(14&Un) Div. - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.W. SPECTOR G. ANZALONE          W. SPECTOR          G. ANZALONE         Y M    608   40:44.57   6:33
   2.Awesome Bros                    Reilly Carlton      Reese Carlton       Y M    504   43:38.46   7:01
   3.C&F                             Ethan Bull          Alex Saff           Y M    513   44:34.31   7:10
GSTC 10K Road Relays     Youth(14&Un) Div. - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Elena & Rebecca                 Elena Montalvo      Rebecca White       Y F    522   50:05.05   8:04
GSTC 10K Road Relays     Youth(14&Un) Div. - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.B. GODISH I. GODISH             B. GODISH           I. GODISH           Y C    622   46:40.98   7:31
   2.G. SZABO A. LI                  G. SZABO            A. LI               Y C    631   51:59.39   8:22
GSTC 10K Road Relays     University/College Div - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Princeton Running Club          Danny Ebanks        Daniel Lewis        U M    561   33:23.69   5:22
   2.Garden State Warriors           Zachary  Martins    Robert Klink        U M    530   35:05.54   5:39
   3.Vicious and Delicious           Norbert  Kuter      Andrew  Stewart     U M    598   37:38.50   6:03
   4.Captain Ralph                   Kyle Flyer          Mike Obsuth         U M    514   38:16.24   6:10
   5.R. VANCE J. ROPKE               R. VANCE            J. ROPKE            U M    623   42:04.27   6:46
GSTC 10K Road Relays     University/College Div - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Spartacus Warriors              Courtney Connolly   Nicole Vorst        U F    574   45:20.78   7:18
GSTC 10K Road Relays     University/College Div - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.M. ERRERA J. BEKISZ             M. ERRERA           J. BEKISZ           U C    603   44:22.64   7:08
GSTC 10K Road Relays     Greek Division - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
NO FINISHERS
GSTC 10K Road Relays     Greek Division - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
NO FINISHERS
GSTC 10K Road Relays     Greek Division - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
NO FINISHERS
GSTC 10K Road Relays     Alumni-Rutgers Div - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Metuchen                        Glen Karlovitch     Kassim Chaudry      A M    549   46:05.67   7:25
   2.Cuban Cousins                   Eddie Perez         Edward Cedeno       A M    519   50:36.46   8:09
GSTC 10K Road Relays     Alumni-Rutgers Div - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Megbby                          Megha Rao           Abby Lore           A F    548 1:00:39.14   9:46
GSTC 10K Road Relays     Alumni-Rutgers Div - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Cherika NIL8                    Chuck Schneekloth   Erika Meling        A C    516   36:25.85   5:52
   2.NEWLYWEDS TEAM                  NEWLYWEDS           TEAM                A C    605   59:28.57   9:34
   3.Team Rolldios                   Fred Gaudios Jr     April Gaudios       A C    581 1:03:06.58  10:09
   4.The "A" Team                    Arezoo Imani        Amy Denholtz        A C    584 1:10:01.63  11:16
GSTC 10K Road Relays     Costume Division - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.The Ridge Slackers              Sean Menarquez      Brian Heffernan     C M    591   57:45.54   9:18
   2.GanDanGrubsters                 Evan Ganny          Danny Gattoni       C M    528 1:10:03.09  11:16
GSTC 10K Road Relays     Costume Division - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
NO FINISHERS
GSTC 10K Road Relays     Costume Division - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Dynamic Duo                     Mark Parisen        Chelsea Callan      C C    521   39:13.78   6:19
   2.The Toon Squad                  Scott Migliore      Caitlin Lackaye     C C    592   45:01.06   7:15
   3.Mongolian Duo                   Shiwa Moy           Ryan Gattoni        C C    551   49:11.67   7:55
   4.Team Flintstones                Kathleen McCann     Michael Conway      C C    578   57:52.47   9:19
GSTC 10K Road Relays     Parent/Child Div - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.B. CROWLEY B. CROWLEY           B. CROWLEY          B. CROWLEY          P M    628   38:10.73   6:09
   2.team u-rok                      kenneth huryk       justin huryk        P M    582   40:20.41   6:30
   3.Hawkins                         Tad  Hawkins        Will Hawkins        P M    537   41:36.87   6:42
   4.D. TILTON P. TILTON             D. TILTON           P. TILTON           P M    626   44:28.62   7:09
   5.Rocket Road Runners             Frank Kus           Nolan Kus           P M    566   47:51.85   7:42
   6.Rob & Andrzej                   Andrzej Porter      Rob Porter          P M    565   56:32.01   9:06
GSTC 10K Road Relays     Parent/Child Div - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.E. YU A. YU                     E. YU               A. YU               P F    624   55:29.55   8:56
   2.Pretty Little Runners           Vivian Boylan       Erin  Boylan        P F    560 1:01:29.82   9:54
GSTC 10K Road Relays     Parent/Child Div - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Porters                         Mike  Porter        Emilia Porter       P C    559   44:39.48   7:11
   2.Roig Rage                       Keith Roig          Kayla Roig          P C    567   46:41.88   7:31
   3.RU Sluggs!                      Peter Trimboli      Kristen Trimboli    P C    568   49:33.60   7:59
   4.Arkis / Strandberg              Lynn Arkis          Mitchell Strandberg P C    503   53:22.08   8:35
   5.Ferrante                        Michael Ferrante    Emilia Ferrante     P C    523   59:37.61   9:36
   6.Yo momma runs so slow...        Lizbeth Garcia      Tomas Sanchez       P C    602 1:05:25.87  10:32
GSTC 10K Road Relays     Sibling Division - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Running Mikes the heart Greg FonMichael Fonder      Greg Fonder         S M    569   35:38.87   5:44
   2.G.V. Twins                      Offir Gonzalez Vida Iber Gonzalez Vidal S M    526   38:41.19   6:14
   3.Polska Power                    Aaron Kowalski      Jonathan  Kowalski  S M    558   41:05.17   6:37
   4.Unfortunately Related           Joe Ambrosio        Matthew Ambrosio    S M    597   41:44.39   6:43
   5.Pro Bro's                       Louis Pron          Evan Pron           S M    562   41:48.58   6:44
   6.D. GREER C. GREER               D. GREER            C. GREER            S M    621   42:29.38   6:50
GSTC 10K Road Relays     Sibling Division - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
NO FINISHERS
GSTC 10K Road Relays     Sibling Division - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Tommy and Angelica Pickles      Dan Teichmann       Brianne Teichmann   S C    596   43:13.98   6:57
   2.Super Sherpa & the Ironman      Alison Smith        David Smith         S C    575   44:29.94   7:10
   3.W. CHANDLER E. CHANDLER         W. CHANDLER         E. CHANDLER         S C    610   47:24.83   7:38
   4.E. GRISSETT B. GRISSETT         E. GRISSETT         B. GRISSETT         S C    618   47:36.41   7:40
GSTC 10K Road Relays     Masters 40-49 Div - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.S. EICK S. EICK                 S. EICK             S. EICK             4 M    635   39:40.45   6:23
   2.Sparkill Spartans               Marty Doherty       Joe Dugandzic       4 M    573   39:57.74   6:26
   3.Over The Hill Gang              Matt Baker          Duane Reed          4 M    554   41:27.86   6:40
   4.TIMMARK-RU90                    Mark Lonergan       Tim  McAuliffe      4 M    595   44:11.23   7:07
   5.Team PontBenj 1                 Jeff  Benjamin      Julius  Pontecorvo  4 M    580   44:44.89   7:12
GSTC 10K Road Relays     Masters 40-49 Div - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.D. BUERREIN J. DELVECCHI        D. BUERREIN         J. DELVECCHI        4 F    627   56:44.08   9:08
GSTC 10K Road Relays     Masters 40-49 Div - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.D. WALKER K. CHANDLER           D. WALKER           K. CHANDLER         4 C    609   42:41.40   6:52
   2.J. ROBERTSON G. SERRA           J. ROBERTSON        G. SERRA            4 C    614   46:02.49   7:25
   3.HeavyFootsters                  Jackie Gattoni      Sean Raquet         4 C    538 1:00:05.74   9:40
GSTC 10K Road Relays     Masters 50-59 Div - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.J. BARRETT S. BARRETT           J. BARRETT          S. BARRETT          5 M    634   48:12.40   7:45
   2.Good Ole Farts                  David Stafford      Jeff Dickinson      5 M    534   57:49.32   9:18
GSTC 10K Road Relays     Masters 50-59 Div - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.S. GOGLAS C. GRISSETT           S. GOGLAS           C. GRISSETT         5 F    615   55:32.47   8:56
   2.Bergen Cougars                  Janet Thoms Robol   Alina Mateo         5 F    508 1:35:03.38  15:18
GSTC 10K Road Relays     Masters 50-59 Div - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.R. RAMSAY S. RAMSAY             R. RAMSAY           S. RAMSAY           5 C    629   51:08.67   8:14
   2.B. STENSLAND K. STENSLAND       B. STENSLAND        K. STENSLAND        5 C    613   56:35.96   9:07
   3.McGills                         Robert  McGill      Lori McGill         5 C    547   59:47.53   9:37
GSTC 10K Road Relays     Masters 60-69 Div - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
NO FINISHERS
GSTC 10K Road Relays     Masters 60-69 Div - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Butterflies                     Roz Kelley          Carmen Gordon       6 F    512 1:04:22.04  10:22
GSTC 10K Road Relays     Masters 60-69 Div - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
   1.Coffee-Warren                   Joann Coffee        Peter Warren        6 C    517   50:57.84   8:12
   2.B. RAU C. LEE                   B. RAU              C. LEE              6 C    619 1:02:33.38  10:04
GSTC 10K Road Relays     Masters 70-79 Div - Male
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
NO FINISHERS
GSTC 10K Road Relays     Masters 70-79 Div - Female
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
NO FINISHERS
GSTC 10K Road Relays     Masters 70-79 Div - Coed
Place  Team                          Member1             Member2           Div Cat  Bib#   Time      Pace
NO FINISHERS