USATF-NJ JUNIOR OLYMPICS XC CHAMPIONSHIPS

Team Results will be updated later

Race Date:11-04-12
 

SUB-BANTAM GIRLS

Place  Name                                 Age Sex         Bib#    Time      Pace
   1.Ariana Perez         Newark,NJ          8  F           2443    8:57.55   7:14
   2.Maameyaa Nyinah      Elite Runner,      8  F           2054    9:49.97   7:56
   3.Kampbell Torchia     Unattached,        8  F           2400    9:53.12   7:58
   4.Ava Augustine        Lakeland Jr,       8  F           2107   10:14.09   8:15
   5.Grace Vives          Lakeland Jr,       8  F           2278   10:24.58   8:24
   6.Alexandra Bishop     Lakeland Jr,       8  F           2114   10:43.58   8:39
   7.Emelia Kraft         Crimson Knights,   8  F 1         2015   10:44.06   8:39
   8.Kassidy Torchia      Unattached,        6  F           2402   10:53.91   8:47
   9.Carissa Weber        New Jersey Stri,   8  F           2320   10:54.85   8:48
  10.Annika Francis       Lakeland Jr,       7  F           2157   11:02.42   8:54
  11.Sydney Stjacques     Lakeland Jr,       7  F           2265   11:24.90   9:12
  12.Brittany Schwear     Crimson Knights,   8  F 1         2038   11:26.72   9:14
  13.Santina Dibenedetto  Lakeland Jr,       8  F           2141   11:46.23   9:30
  14.Samantha House       Lakeland Jr,       8  F           2183   11:48.56   9:31
  15.Marisa House         Lakeland Jr,       6  F           2182   12:11.30   9:50
  16.Isabella Campiglia   Lakeland Jr,       8  F           2121   12:18.26   9:55
  17.Erin Mc Dole         Madison,NJ         07 F           2467   12:28.44  10:04
  18.Gabriella Irwinparra Crimson Knights,   8  F 1         2009   14:09.56  11:25
  19.Eva Mazzara          Crimson Knights,   7  F 1         2024   14:11.10  11:26
  20.Gianna Kiszka        Crimson Knights,   7  F 1         2012   17:57.77  14:29
SUB-BANTAM BOYS
Place  Name                                 Age Sex         Bib#    Time      Pace
   1.Joshua Dalgetty      Elite Runner,      8  M           2048    8:34.44   6:55
   2.Gavin Timoney        Lakeland Jr,       8  M           2270    8:53.81   7:10
   3.Thomas Shetzline     Lakeland Jr,       8  M           2256    9:01.24   7:16
   4.Connor Herraiz       Lakeland Jr,       8  M           2179    9:03.25   7:18
   5.Gavin Kus            Crimson Knights,   8  M 21        2017    9:11.90   7:25
   6.Mark Brennan         Lakeland Jr,       8  M           2118    9:18.60   7:30
   7.Jamir Brown          Jersey Heat,       6  M           2091    9:19.62   7:31
   8.Benjamin Tretter     Westfield Area ,   8  M           2427    9:29.08   7:39
   9.Ethan Barny          Lakeland Jr,       8  M           2110    9:36.76   7:45
  10.Dennis Lucey         Lakeland Jr,       8  M           2212    9:38.53   7:47
  11.Steven Lundberg      Crimson Knights,   8  M 21        2023    9:41.87   7:49
  12.Eren Sement          Lakeland Jr,       6  M           2250    9:46.24   7:53
  13.Bryent Coke          Transy East Tc,    7  M           2360    9:58.86   8:03
  14.Andrew Mccabe        Lakeland Jr,       8  M           2435    9:59.47   8:03
  15.Noah Colon           St Francis Acad,   8  M           2345   10:15.10   8:16
  16.Colin Fowler         Lakeland Jr,       8  M           2155   10:19.26   8:19
  17.Alejandro Pinheiro   Newark,            5  M           2440   10:19.68   8:20
  18.Mason Gough          Lakeland Jr,       7  M           2163   10:27.63   8:26
  19.Oshokie Iskenegbe    Vineland,NJ        6  M           2474   10:29.31   8:28
  20.Andrew Lynch         Lawrenceville,NJ   8  M           2455   10:34.85   8:32
  21.Jeffrey Cianfrocca   Lakeland Jr,       8  M           2128   10:39.33   8:36
  22.Christopher Feliks   Crimson Knights,   8  M 21        2006   11:11.63   9:02
  23.Daniel Lanahan       Lakeland Jr,       7  M           2201   11:13.94   9:04
  24.Alex Colon           Newark,NJ          6  M           2446   11:42.33   9:26
  25.Micai Watson         Roselle Rams,      8  M           2341   11:50.37   9:33
  26.Kurt Dechiaro        Lakeland Jr,       7  M           2137   11:52.19   9:34
  27.Connor Daly          Lakeland Jr,       7  M           2134   12:12.11   9:50
BANTAM GIRLS
Place  Name                                 Age Sex         Bib#    Time      Pace
   1.Meredith Finley      Lakeland Jr,       10 F           2153   12:11.20   6:33
   2.Jamie Habib          Lakeland Jr,       9  F           2170   12:30.47   6:43
   3.Felicia Quainoo      Elite Runner,      10 F           2057   12:35.58   6:46
   4.Amanda Houston       Lakeland Jr,       10 F           2184   12:40.22   6:49
   5.Shannon Timoney      Lakeland Jr,       10 F           2272   12:58.42   6:59
   6.Samantha Kehler      Unattached,        10 F           2379   13:16.40   7:08
   7.Lucie Antonius       Lakeland Jr,       9  F           2105   13:23.06   7:12
   8.Allison Lounsbury    New Jersey Stri,   9  F           2314   13:31.72   7:16
   9.Corinne Renshaw      Lakeland Jr,       9  F           2241   13:39.84   7:21
  10.Elena Montalvo       Crimson Knights,   9  F 41        2029   13:43.35   7:23
  11.Grace Bradley        Lakeland Jr,       9  F           2116   13:49.51   7:26
  12.Sarah Hanifin        Lakeland Jr,       9  F           2177   13:51.89   7:27
  13.Eliza Hoover         New Jersey Stri,   9  F           2310   13:53.29   7:28
  14.Kase Torchia         Unattached,        9  F           2401   13:57.47   7:30
  15.Nicole Nash          Lakeland Jr,       9  F           2231   13:58.24   7:31
  16.Ava Curry            Lakeland Jr,       9  F           2132   14:14.65   7:39
  17.Brianna Schwear      Crimson Knights,   10 F 41        2037   14:21.53   7:43
  18.Rachel Raslowsky     St Francis Acad,   10 F           2356   14:26.30   7:46
  19.Allegra Colavita     Lakeland Jr,       10 F           2130   14:29.42   7:47
  20.Rebecca White        Elite Runner,      10 F           2060   14:30.19   7:48
  21.Kathryn Schneider    Lakeland Jr,       10 F           2246   14:42.66   7:55
  22.Tamiya Bryant        Quicksilver,       9  F           2326   14:45.80   7:56
  23.Margaret Mcgregorcor Lakeland Jr,       9  F           2222   14:47.88   7:57
  24.Michelle Watson      Roselle Rams,      10 F           2342   15:08.57   8:08
  25.Lauren Feldman       Lakeland Jr,       9  F           2150   15:23.48   8:16
  26.Erin Picard          Crimson Knights,   9  F 41        2033   15:30.01   8:20
  27.Lael Keller          Lakeland Jr,       9  F           2193   15:38.69   8:25
  28.Olivia Defilippo     Mtc Rebels,        9  F           2301   15:48.15   8:30
  29.Ashley Bush          Lakeland Jr,       10 F           2120   16:04.48   8:39
  30.Ananya Raghavan      Lakeland Jr,       10 F           2239   16:12.60   8:43
  31.Nicole Santos        Newark,            10 F           2442   16:24.94   8:50
  32.Julia Brusco         Unattached,        10 F           2368   16:33.78   8:54
  33.Meghan Lichtenberger New Jersey Stri,   9  F           2313   17:00.11   9:08
  34.Jessica Jimenez      Roselle Rams,      9  F           2337   17:24.63   9:22
  35.Milani Bethel        St Francis Acad,   10 F           2343   17:43.28   9:32
  36.Kaitlyn Valendo      Crimson Knights,   10 F 41        2040   18:03.43   9:42
  37.Aryaa Patel          St Francis Acad,   10 F           2433   18:46.02  10:05
  38.Ceci Muller          Lakeland Jr,       9  F           2227   19:03.32  10:15


BANTAM BOYS
Place  Name                                 Age Sex         Bib#    Time      Pace
   1.Luke Lusskin         Lakeland Jr,       10 M           2215   11:42.40   6:18
   2.Myles Plummer        Unity Expres,      9  M           2406   11:43.95   6:18
   3.Edwin Klanke         Unattached,        10 M           2380   11:52.11   6:23
   4.Gavin Richards       Hunterdon Lions,   10 M           2084   12:02.38   6:28
   5.Brian Hendrickson    Lakeland Jr,       10 M           2178   12:08.42   6:32
   6.Nolan Kus            Crimson Knights,   10 M           2018   12:24.53   6:40
   7.Jack Hermann         Hunterdon Lions,   10 M           2075   12:28.67   6:43
   8.Reece Zosche         Lakeland Jr,       10 M           2288   12:32.37   6:44
   9.Jake Yombor          Lakeland Jr,       9  M           2285   12:41.26   6:49
  10.Isaac Javier         Dover,NJ           10 M           2473   12:43.98   6:51
  11.Timothy Lanahan      Lakeland Jr,       10 M           2202   12:46.86   6:52
  12.Blaine Hammond       Lakeland Jr,       10 M           2175   12:50.16   6:54
  13.Henry Menke          Lakeland Jr,       10 M           2223   12:50.95   6:54
  14.Max Murata           Lakeland Jr,       10 M           2230   12:54.20   6:56
  15.Jackson Barna        Lakeland Jr,       9  M           2109   12:54.91   6:57
  16.Thomas Carney        Lakeland Jr,       9  M           2123   12:58.53   6:59
  17.Matthew Schmall      Lakeland Jr,       10 M           2436   13:02.04   7:00
  18.Evan Kraft           Crimson Knights,   10 M           2016   13:03.32   7:01
  19.Ronit Rao            Westfield Area ,   10 M 62        2420   13:04.25   7:02
  20.James Zeolla         Lakeland Jr,       10 M           2286   13:05.25   7:02
  21.Thomas Schulz        Lakeland Jr,       9  M           2248   13:07.19   7:03
  22.Evan Donovan         Lakeland Jr,       10 M           2147   13:12.19   7:06
  23.Taylor Barnabic      Ridgewood,NJ       10 M           2481   13:17.27   7:09
  24.Andrew Berkeland     Lakeland Jr,       10 M           2112   13:32.89   7:17
  25.Sebastien Hughes     Lakeland Jr,       10 M           2185   13:50.47   7:26
  26.Jonathan Givelber    Plainfield Tsun,   10 M           2324   13:57.79   7:30
  27.Issaiah Brown        Unattached,        9  M           2367   14:05.02   7:34
  28.William Mcglynn      Westfield Area ,   9  M 62        2418   14:09.10   7:37
  29.Thomas Kade          Lakeland Jr,       9  M           2189   14:09.46   7:37
  30.Aidan Mccabe         Lakeland Jr,       10 M           2219   14:12.90   7:39
  31.Dennis Collins       Lakeland Jr,       10 M           2131   14:13.20   7:39
  32.Jacob Dolan          Lakeland Jr,       10 M           2146   14:15.22   7:40
  33.Colin Gallagher      Lakeland Jr,       10 M           2158   14:26.02   7:46
  34.Zachary Zacieracha   Westfield Area ,   10 M 62        2432   14:29.26   7:47
  35.Brian Viscido        Westfield Area ,   10 M 62        2429   14:32.37   7:49
  36.Ryan Vespucci        Lakeland Jr,       10 M           2277   14:57.05   8:02
  37. Pinheiro            Newark,            9  M           2441   15:00.58   8:04
  38.Benjamin Spergel     Westfield Area ,   9  M 62        2424   15:01.54   8:05
  39.Bret English         Crimson Knights,   11 M 101       2005   15:04.59   8:06
  40.Michael Jimenez      Roselle Rams,      9  M           2338   15:10.07   8:09
  41.Michael Mccarthy     Lakeland Jr,       9  M           2221   15:14.31   8:12
  42.Evan Stjacques       Lakeland Jr,       10 M           2264   15:20.42   8:15
  43.Micheal Catrambone   Lakeland Jr,       9  M           2125   15:20.86   8:15
  44.Jackson Berry        Unattached,        9  M           2366   16:15.37   8:44
  45.Carter Vandenhende   Lakeland Jr,       9  M           2480   17:20.37   9:19
  46.Kevin Palin          Roselle Rams,      9  M           2340   17:57.39   9:39
  47.Nicholas Dechiaro    Lakeland Jr,       9  M           2138   17:57.87   9:40
  48.Peter Coar           St Francis Acad,   10 M 61        2344   18:45.18  10:05
  49.Patrick Mundy        Lakeland Jr,       10 M           2228   18:48.33  10:07
  50.John Smith           Lakeland Jr,       9  M           2261   18:59.49  10:13
  51.Brian Ruiz           Crimson Knights,   10 M           2035   21:16.48  11:26
MIDGET GIRLS
Place  Name                                 Age Sex         Bib#    Time      Pace
   1.Hope Tiboni          Lakeland Jr,       12 F           2268   11:14.56   6:03
   2.Jerika Lufrano       New Jersey Stri,   12 F           2316   11:30.31   6:11
   3.Abby Loveys          Lakeland Jr,       11 F           2210   11:42.00   6:17
   4.Gizette Perez        Newark,NJ          11 F           2444   11:50.84   6:22
   5.Julia Herraiz        Lakeland Jr,       11 F           2180   11:55.74   6:25
   6.Julia Rothstein      Unattached,        12 F           2390   11:57.58   6:26
   7.Emily Spence         New Jersey Stri,   12 F           2319   11:59.92   6:27
   8.Laila Rosenthal      Marlboro,NJ        11 F           2465   12:09.00   6:32
   9.Natalie Smith        Unattached,        11 F           2394   12:14.37   6:35
  10.Regan Hakes          Lakeland Jr,       11 F           2172   12:23.75   6:40
  11.Madelyn Kopec        Unattached,        11 F           2381   12:37.43   6:47
  12.Daysha Baca          Manchester Tc,     12 F           2298   12:42.77   6:50
  13.Sophia Wolmer        New Jersey Stri,   11 F           2321   12:59.34   6:59
  14.Gabrielle Carbonara  Quicksilver,       11 F           2327   13:05.57   7:02
  15.Alison Lemke         Mtc Rebels,        12 F           2304   13:09.21   7:04
  16.Ella Grant           Lakeland Jr,       11 F           2164   13:13.00   7:06
  17.Megan Timoney        Lakeland Jr,       11 F           2271   13:22.06   7:11
  18.Lynn Vonderhaar      Lakeland Jr,       12 F           2282   13:23.75   7:12
  19.Samantha Branco      Newark,NJ          12 F           2445   13:24.40   7:12
  20.Sophia Augustine     Lakeland Jr,       11 F           2108   13:28.80   7:15
  21.Christine Carney     Lakeland Jr,       12 F           2122   13:38.61   7:20
  22.Margaret Drew        Lakeland Jr,       12 F           2148   13:43.33   7:23
  23.Sarah Bhargava       Lakeland Jr,       11 F           2113   13:43.78   7:23
  24.Elli Joinson         Mtc Rebels,        12 F           2302   13:50.52   7:27
  25.Brenna Talamo        Hunterdon Lions,   12 F 82        2086   13:51.19   7:27
  26.Dianna Morganti      New Jersey Stri,   12 F           2317   13:53.78   7:28
  27.Charlotte Plumpton   Hunterdon Lions,   11 F 82        2083   13:58.01   7:31
  28.Jaime Foster         Unattached,        12 F           2372   14:25.17   7:45
  29.Mamie Tadano         Lakeland Jr,       11 F           2267   14:34.37   7:50
  30.Meghan O'malley      Lakeland Jr,       11 F           2232   14:40.14   7:53
  31.Clare Westra         Hunterdon Lions,   11 F 82        2089   14:43.86   7:55
  32.Ava Lusskin          Lakeland Jr,       12 F           2214   14:53.14   8:00
  33.Betsy Muller         Lakeland Jr,       12 F           2226   15:00.48   8:04
  34.Katherine Liu        Lakeland Jr,       12 F           2209   15:09.25   8:09
  35.Grace Shin           Lakeland Jr,       11 F           2257   15:29.72   8:20
  36.Libbie Kirkpatrick   Hunterdon Lions,   11 F 82        2077   15:58.41   8:35
  37.Rebecca Raslowsky    St Francis Acad,   12 F           2357   16:29.40   8:52
  38.Katelyn Deridder     Hunterdon Lions,   11 F 82        2068   17:32.20   9:26
  39.Sarah Daly           Lakeland Jr,       11 F           2135   17:59.76   9:41
  40.Madeline Mc Dole     Madison,NJ         11 F           2472   18:23.72   9:53

MIDGET BOYS
Place  Name                                 Age Sex         Bib#    Time      Pace
   1.Acasio Pinheiro      Newark,            11 M           2439   10:54.97   5:52
   2.Jack Stanley         Lakeland Jr,       12 M           2262   11:07.09   5:59
   3.Kyle Bastarrika      Lakeland Jr,       12 M           2111   11:09.13   6:00
   4.Kaya Sement          Lakeland Jr,       12 M           2251   11:16.65   6:04
   5.Nicholas Lundberg    Crimson Knights,   12 M 101       2022   11:19.15   6:05
   6.Steven Payne         Crimson Knights,   12 M 101       2032   11:26.91   6:09
   7.Jake Fowler          Lakeland Jr,       12 M           2156   11:28.31   6:10
   8.Brennan Hammond      Lakeland Jr,       12 M           2176   11:41.03   6:17
   9.Matthew Costello     Crimson Knights,   12 M 101       2004   11:43.46   6:18
  10.Zachary Kreider      Lakeland Jr,       12 M           2197   11:45.05   6:19
  11.Charles Bakos        Crimson Knights,   11 M 101       2001   11:51.97   6:23
  12.Harrison Vives       Lakeland Jr,       11 M           2279   11:56.10   6:25
  13.Eric Berry           Unattached,        12 M           2365   11:57.93   6:26
  14.Raymond Sellaro      Hunterdon Lions,   12 M 102       2085   12:02.12   6:28
  15.Ryan Lindrud         Lakeland Jr,       11 M           2208   12:10.54   6:33
  16.Zachary Spergel      Westfield Area ,   11 M 103       2425   12:19.08   6:37
  17.Kent Anzano          Toms River,NJ      12 M           2459   12:21.44   6:39
  18.Sebastian Tretter    Westfield Area ,   11 M 103       2428   12:24.87   6:40
  19.Ryan Shetzline       Lakeland Jr,       11 M           2255   12:26.90   6:42
  20.Michael Morris       Newark,NJ          11 M           2450   12:27.98   6:42
  21.Owen Curry           Lakeland Jr,       11 M           2133   12:36.83   6:47
  22.Ethan Blake          Hunterdon Lions,   12 M 102       2065   12:39.98   6:49
  23.Will Hawkins         Unattached,        11 M           2375   12:44.20   6:51
  24.Thomas Mitch         Crimson Knights,   11 M 101       2028   12:46.52   6:52
  25.Daniel Mcconnell     Hunterdon Lions,   11 M 102       2079   12:51.00   6:55
  26.Robert Lynch         Unattached,        11 M           2382   12:53.13   6:56
  27.Benjamin Adams       Lakeland Jr,       11 M           2099   12:56.91   6:58
  28.Steffen Kulp         Lakeland Jr,       11 M           2199   12:58.86   6:59
  29.Trevor Garrity       Crimson Knights,   12 M 101       2007   12:59.52   6:59
  30.Matthew Cawley       Crimson Knights,   12 M 101       2003   13:02.10   7:00
  31.Ryan Snyder          Crimson Knights,   11 M 101       2039   13:10.92   7:05
  32.Jacob Dino           Lakeland Jr,       12 M           2143   13:11.20   7:05
  33.Jamesreid Fitzsimons Lakeland Jr,       11 M           2154   13:11.47   7:06
  34.Colby Ehrhart        Hunterdon Lions,   12 M 102       2071   13:17.41   7:09
  35.Zachary Motovidlak   Hunterdon Lions,   11 M 102       2081   13:18.23   7:09
  36.Daniel Varga         Hunterdon Lions,   12 M 102       2087   13:20.90   7:11
  37.Neil Macintyre       Lakeland Jr,       12 M           2216   13:34.69   7:18
  38.Louis Constable      Westfield Area ,   12 M 103       2412   13:43.56   7:23
  39.Owen Ingrey          Lakeland Jr,       11 M           2186   13:45.12   7:24
  40.James Keller         Lakeland Jr,       11 M           2192   13:53.15   7:28
  41.Tyler Bishop         Lakeland Jr,       11 M           2115   13:57.07   7:30
  42.John Gibbons         Lakeland Jr,       12 M           2162   14:05.40   7:35
  43.Matthew Vollmuth     Lakeland Jr,       12 M           2281   14:19.30   7:42
  44.Ryan Kear            Lakeland Jr,       11 M           2191   14:27.37   7:46
  45.Jacob Snover         Westfield Area ,   12 M 103       2423   14:44.65   7:56
  46.Luke Defilippo       Mtc Rebels,        11 M           2300   14:47.68   7:57
  47.Matthew Bradley      Lakeland Jr,       12 M           2117   14:49.63   7:58
  48.Conner Phalen        Lakeland Jr,       12 M           2238   14:54.46   8:01
  49.Gregory Lucey        Lakeland Jr,       11 M           2213   16:07.47   8:40
  50.Thomas Gatto         Lakeland Jr,       11 M           2160   17:18.23   9:18

YOUTH GIRLS
Place  Name                                 Age Sex         Bib#    Time      Pace
   1.Elizabeth Timoney    Lakeland Jr,       13 F           2269   15:44.25   6:21
   2.Shelby Piccinic      Crimson Knights,   13 F           2034   16:00.33   6:27
   3.Claire Jones         Mtc Rebels,        13 F           2303   16:01.54   6:28
   4.Anna Dimarcello      Hunterdon Lions,   13 F 121       2069   16:17.82   6:34
   5.Kelly Mclaughlin     Hunterdon Lions,   13 F 121       2080   16:23.89   6:37
   6.Ines Ferreira        Newark,NJ          13 F           2449   16:30.36   6:39
   7.Nicole Cavender      Lakeland Jr,       13 F           2126   16:35.85   6:42
   8.Rachel Doring        Unattached,        13 F           2370   16:42.78   6:44
   9.Dominique Tye        Lakeland Jr,       13 F           2275   16:47.22   6:46
  10.Katie Onello         Lakeland Jr,       13 F           2233   16:49.85   6:47
  11.Sarah De Angelo      Mullica Hill,NJ    13 F           2479   16:59.54   6:51
  12.Jennifer Murray      Hunterdon Lions,   13 F 121       2082   17:15.01   6:57
  13.Kelley Mccarten      Hunterdon Lions,   13 F 121       2078   17:17.92   6:59
  14.Erin Kelley          Hunterdon Lions,   14 F 121       2076   17:27.52   7:02
  15.Gillian Wadley       Lakeland Jr,       14 F           2283   17:35.87   7:06
  16.Katie Delidow        Lakeland Jr,       14 F           2140   17:38.23   7:07
  17.Amelia Lufrano       New Jersey Stri,   13 F           2315   17:55.82   7:14
  18.Isabel Turi          Maplewood,NJ       13 F           2466   18:25.45   7:26
  19.Angela Pinheiro      Newark,NJ          13 F           2453   18:25.83   7:26
  20.Kristen Herraiz      Lakeland Jr,       14 F           2181   18:31.63   7:28
  21.Clara Fischer        Hunterdon Lions,   13 F 121       2072   18:41.54   7:32
  22.Annie Fuhrman        Hunterdon Lions,   14 F 121       2074   18:50.91   7:36
  23.Nicole De Olivira    Newark,NJ          14 F           2447   18:58.58   7:39
  24.Lauren Byrne         Crimson Knights,   13 F           2002   19:09.85   7:44
  25.Violet Kimble        Crimson Knights,   13 F           2010   19:23.12   7:49
  26.Lucy Kade            Lakeland Jr,       13 F           2188   20:13.12   8:09
  27.Lauren Shetzline     Lakeland Jr,       13 F           2254   20:16.25   8:10
  28.Corrine Rybarski     Lakeland Jr,       13 F           2244   20:20.18   8:12
  29.Erica Zack           Hunterdon Lions,   13 F 121       2090   20:46.66   8:23
  30.Kathleen Kemp        Lakeland Jr,       13 F           2194   21:23.37   8:37
  31.Cynthia Lucey        Lakeland Jr,       14 F           2211   22:48.01   9:12
YOUTH BOYS
Place  Name                                 Age Sex         Bib#    Time      Pace
   1.Felix Andersen       Lakeland Jr,       13 M           2104   13:35.69   5:29
   2.Robert Pedersen      Unattached,        14 M           2387   13:47.46   5:34
   3.Joseph Defeo         Lakeland Jr,       14 M           2139   13:51.42   5:35
   4.Christian Raslowsky  Weehawken,NJ       14 M           2457   13:53.27   5:36
   5.Drake Anzano         Toms River,NJ      14 M           2460   14:02.55   5:40
   6.Brandon Parrado      St Francis Acad,   14 M           2351   14:06.47   5:41
   7.Adrian Salinas       Vineland,NJ        14 M           2477   14:16.44   5:45
   8.John Palladino       Mickleton,NJ       14 M           2454   14:23.60   5:48
   9.Matthew Grossman     Lakeland Jr,       14 M           2166   14:26.60   5:49
  10.Ahmad Moini          Princeton,NJ       13 M           2463   14:36.64   5:53
  11.Tahaj Johnson        Jersey Heat,       14 M           2092   14:47.93   5:58
  12.Jalon Robinson       Lightning Tc,      14 M           2295   14:50.06   5:59
  13.Nahshon Robinson     Lightning Tc,      14 M           2296   14:50.52   5:59
  14.Zachary Carbonara    Quicksilver,       14 M           2328   14:52.97   6:00
  15.Alexander Ill        Unattached,        14 M           2377   14:53.65   6:00
  16.Brendan Stevens      Unattached,        14 M           2396   14:54.27   6:01
  17.Mathieu Petit        Lakeland Jr,       13 M           2237   14:55.74   6:01
  18.Josve Delores        Vineland,NJ        14 M           2478   15:00.71   6:03
  19.Jacob Hiller         Unattached,        13 M           2376   15:07.22   6:06
  20.Ryan Carlson         Swedesboro,NJ      14 M           2462   15:07.55   6:06
  21.Tyler Cooper         Gibbstown,NJ       14 M           2461   15:27.62   6:14
  22.Sawyer Tadano        Unattached,        13 M           2438   15:30.76   6:15
  23.John Davern          Manchester Tc,     13 M           2299   15:31.30   6:16
  24.Sean Foster          Hunterdon Lions,   13 M           2073   15:37.72   6:18
  25.Colin Holness        Unity Expres,      14 M           2405   15:39.91   6:19
  26.Evan Miner           Glen Gardner,NJ    13 M           2456   15:40.20   6:19
  27.Paul Kemp            Lakeland Jr,       13 M           2195   15:51.03   6:23
  28.Nicholas Venito      Hunterdon Lions,   13 M           2088   15:57.85   6:26
  29.Thomas Whitehead     Westfield Area ,   13 M 141       2430   16:00.23   6:27
  30.Michael Zacieracha   Westfield Area ,   13 M 141       2431   16:05.36   6:29
  31.Chuckie Moses        Jersey Heat,       13 M           2094   16:09.02   6:31
  32.Gabriel Givelber     Plainfield Tsun,   13 M           2323   16:16.47   6:34
  33.Sean Freeman         Quicksilver,       14 M           2332   16:19.18   6:35
  34.Brendan Schwear      Crimson Knights,   13 M           2036   16:28.04   6:38
  35.Michael Lavy         Lakeland Jr,       14 M           2205   16:43.96   6:45
  36.Jack Mccarthy        Lakeland Jr,       13 M           2220   16:50.65   6:48
  37.Jack Haber           Lakeland Jr,       13 M           2168   17:05.43   6:53
  38.Christopher Lanahan  Lakeland Jr,       13 M           2200   17:18.15   6:59
  39.James Perrin         Lakeland Jr,       14 M           2236   17:19.49   6:59
  40.William Dietrich     Quicksilver,       14 M           2329   17:22.63   7:00
  41.Andrew Munley        Lakeland Jr,       13 M           2229   17:26.17   7:02
  42.Spencer Zullo        Unattached,        13 M           2404   17:31.91   7:04
  43.Michael Larkin       Crimson Knights,   14 M           2019   17:36.26   7:06
  44.Dennis Campanella    Vineland,NJ        14 M           2476   17:37.89   7:07
  45.Evan Carpenter       Lakeland Jr,       13 M           2124   17:45.00   7:09
  46.Andrew Margues       Newark,NJ          14 M           2452   18:11.70   7:20
  47.Alec Dilullo         Lakeland Jr,       14 M           2142   18:15.02   7:22
  48.Sean Zito            Lakeland Jr,       13 M           2287   18:25.82   7:26
  49.Nicholas Amoresano   Lakeland Jr,       13 M           2103   18:33.63   7:29
  50.Christian Ochoa-diaz Roselle Rams,      13 M           2339   18:51.11   7:36
  51.Matthew Riss         Chester,NJ         13 M           2468   18:51.82   7:36
  52.Kyle Massage         Lakeland Jr,       13 M           2218   19:08.84   7:43
  53.Raymond Zahowski     Toms River,NJ      13 M           2458   19:19.36   7:47
  54.Walesca Reyes        St. Francis,       13 M           2483   20:03.80   8:05
  55.Andrew Galloway      Lakeland Jr,       13 M           2159   20:08.04   8:07
  56.Lucas Toglia         Westfield Area ,   13 M 141       2426   20:19.86   8:12
  57.Jason Dresner        Lakeland,          13 M           2482   21:10.71   8:32
INTERMEDIATE BOYS

USATF-NJ XC INTERMEDIATE BOYS
PLACE RUNNER'S NAME       CITY/TOWN         AGE SX OVERALL  (#)     TIME    PACE PERFORMANCE%
   1.Billy Foster         Rvrr,              16 M    1    U 2335   17:12.23   5:32   79.61%
   2.Rameek Loring        Jersey Heat,       16 M    4      2093   17:49.06   5:44   76.87%
   3.Nicholas Barnabic    Unattached,        15 M    5      2363   18:05.07   5:49   76.98%
   4.Antonio Pinheiro     Unattached,        15 M    7      2389   18:31.44   5:58   75.16%
   5.Marcus Sergeant      Jersey Heat,       15 M   10      2097   19:35.09   6:18   71.08%
   6.Daniel Gable         Unattached,        15 M   11      2373   19:38.99   6:19   70.85%
   7.Alex Berry           Unattached,        15 M   12      2364   19:47.67   6:22   70.33%

INTERMEDIATE GIRLS

USATF-NJ XC INTERMEDIATE GIRLS
PLACE RUNNER'S NAME       CITY/TOWN         AGE SX OVERALL  (#)     TIME    PACE PERFORMANCE%
   1.Hanna Dietrich       Woodbine,NJ        15 F   15      2464   22:46.42   7:20   68.05%
   2.Alexandra Ferreira   Unattached,        16 F   17    U 2371   25:23.50   8:10   60.28%
YOUNG MEN

USATF-NJ XC YOUNG MEN
PLACE RUNNER'S NAME       CITY/TOWN         AGE SX OVERALL  (#)     TIME    PACE PERFORMANCE%
   1.Aaron Torres         Jersey Heat,       17 M    2      2098   17:17.69   5:34   78.10%
   2.Byron Paucar         Unattached,        18 M    3      2386   17:35.54   5:40   75.83%
   3.Johnny Vega          Unattached,        18 M    6    U 2403   18:12.39   5:52   73.27%
   4.Rogelio Rodriguez    Newark,NJ          18 M    8      2451   18:54.25   6:05   70.57%
   5.Jaime Santos         Unattached,        18 M    9      2393   19:26.00   6:15   68.65%
   6.Michael Rivera       Newark,NJ          18 M   13      2448   19:57.78   6:26   66.82%

YOUNG WOMEN

USATF-NJ XC YOUNG WOMEN
PLACE RUNNER'S NAME       CITY/TOWN         AGE SX OVERALL  (#)     TIME    PACE PERFORMANCE%
   1.Madginie Previlon    Jersey Heat,       17 F   14      2096   22:25.25   7:13   67.43%
   2.Amber Whitley        Lightning Tc,      17 F   16    U 2297   22:54.68   7:22   65.98%