GOYA JR. OLYMPIC RESULTS

Race Date:5-27-12
 

SB 100 FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1548

JOSH LIPANE

WYCKOFF

SB

11.06

2

1602

NIKOLAS BISTRIMOVICH

HOLMDEL

SB

11.40

3

125

CONSTANTIN PETRIDES

RANDOLPH

SB

11.61

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG 100 FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1537

LIZ ARLUNA

WYCKOFF

SG

14.19

2

1161

MARISSA SOLONOS

TENAFLY

SG

14.43

3

49

ARTEMIS MAZZINI

ASBURY PARK

SG

14.63

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB 100 FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1145

PETER BAYIOKOS

TENAFLY

JB

11.82

2

9

TEDDY EUGENIS

ASBURY PARK

JB

12.14

3

31

CHRIS PSOMIAS

ASBURY PARK

JB

12.57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG 100 FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

40

LIA TSOUKALIS

ASBURY PARK

JG

13.95

2

1804

SPYRIDOULA FOTINIS

ROSELAND

JG

14.26

3

34

ALEXANDRA NATSIS

ASBURY PARK

JG

14.51

 

SB 400 FINAL RESULTS      
PLACE BIB# NAME CHURCH CAT. TIME
1 1452 JONATHAN SAVORGIANNAKIS WESTFIELD SB 55.35
2 8 JORDAN EUGENIS ASBURY PARK SB 56.99
3 1547 NICK ELIADES WYCKOFF SB 57.43
         
         
SG 400 FINAL RESULTS      
PLACE BIB# NAME CHURCH CAT. TIME
1 2 KASSIANI CHRYSANTHOPULOS ASBURY PARK SG 66.09
2 136 MARIKA TSAMUTALIS RANDOLPH SG 68.61
3 1161 MARISSA SOLONOS TENAFLY SG 72.21
         
         
JB 400 FINAL RESULTS      
PLACE BIB# NAME CHURCH CAT. TIME
1 1145 PETER BAYIOKOS TENAFLY JB 56.64
2 9 TEDDY EUGENIS ASBURY PARK JB 59.01
3 1457 ANDREAS VLAHAKIS WESTFIELD JB 62.66
         
         
JG 400 FINAL RESULTS      
PLACE BIB# NAME CHURCH CAT. TIME
1 1804 SPYRIDOULA FOTINIS ROSELAND JG 65.61
2 34 ALEXANDRA NATSIS ASBURY PARK JG 68.22
3 1553 ALYSSA GILLIGAN WYCKOFF JG 74.18

 

SB 800 FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

14

GEORGE KAVARAKAS

ASBURY PARK

SB

2:14.78

2

902

ELIAS MAKRIS

PARAMUS

SB

2:20.02

3

1544

CJ TAHINOS

WYCKOFF

SB

2:20.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG 800 FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

2

KASSIANI CHRYSANTHOPULOS

ASBURY PARK

SG

2:35.14

2

1603

IRENE GARIDAS

HOLMDEL

SG

2:40.34

3

136

MARIKA TSAMUTALIS

RANDOLPH

SG

2:51.97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB 800 FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

732

DIMITRI DEMOS

PISCATAWAY

JB

2:14.78

2

31

CHRIS PSOMIAS

ASBURY PARK

JB

2:23.62

3

1539

CHRIS GASPARIS

WYCKOFF

JB

2:42.77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG 800 FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1804

SPYRIDOULA FOTINIS

ROSELAND

JG

2:38.28

2

1538

ALLY ARLUNA

WYCKOFF

JG

2:44.11

3

2105

SOPHIA NITSOLAS

CHERRY HILL

JG

2:45.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SB MILE FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

14

GEORGE KAVARAKAS

ASBURY PARK

SB

4:57.95

2

1184

ALEXANDER MIKELIS

TENAFLY

SB

4:59:05

3

902

ELIAS MAKRIS

PARAMUS

SB

5:05.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG MILE FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1603

IRENE GARIDAS

HOLMDEL

SG

6:07.01

2

1454

KATIE TENCZA

WESTFIELD

SG

6:22.48

3

5

MARGO COSTIDIS

ASBURY PARK

SG

6:26.59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB MILE FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

732

DIMITRI DEMOS

PISCATAWAY

JB

5:25.29

2

9

TEDDY EUGENIS

ASBURY PARK

JB

5:45.21

3

124

SPIRO MOSKONAS

RANDOLPH

JB

5:57.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG MILE FINAL RESULTS

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1538

ALLY ARLUNA

WYCKOFF

JG

6:16.52

2

2105

SOPHIA NITSOLAS

CHERRY HILL

JG

6:16.76

3

2014

PERI BONGIOVANNI

FLEMINGTON

JG

6:40.52

 

SB 4X100 FINAL RESULTS

 

 

PLACE

CHURCH

TIME

 

1

ASBURY PARK

48.33

 

2

RANDOLPH

49.03

 

3

WESTFIELD

49.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG 4X100 FINAL RESULTS

 

 

PLACE

CHURCH

TIME

 

1

ASBURY PARK

58.96

 

2

WESTFIELD

60.58

 

3

HOLMDEL

61.92

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB 4X100 FINAL RESULTS

 

 

PLACE

CHURCH

TIME

 

1

ASBURY PARK

52.20

 

2

PARAMUS

53.75

 

3

TENAFLY

54.65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG 4X100 FINAL RESULTS

 

 

PLACE

CHURCH

TIME

 

1

ASBURY PARK

59.31

 

2

RANDOLPH

62.52

 

3

WESTFIELD

62.94

 

SB 4X400 FINALS

 

 

PLACE

CHURCH

TIME

 

1

ASBURY PARK

4:00.42

 

2

WESTFIELD

4:04.98

 

3

WYCKOFF

4:05.57

 

4

PISCATAWAY

4:09.39

 

5

TENAFLY

4:12.16

 

6

RANDOLPH

4:14.53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG 4X200 FINALS

 

 

PLACE

CHURCH

TIME

 

1

ASBURY PARK

2:07.67

 

2

RANDOLPH

2:10.15

 

3

WESTFIELD

2:13.45

 

4

HOLMDEL

2:15.53

 

5

TENAFLY

2:16.69

 

6

CHERRY HILL

2:24.13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB 4X400 FINALS

 

 

PLACE

CHURCH

TIME

 

1

TENAFLY

4:22.26

 

2

ASBURY PARK

4:23.43

 

3

HOLMDEL

4:29.98

 

4

WESTFIELD

4:33:14

 

5

CHERRY HILL

4:47.77

 

6

FAIRVIEW

4:48.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG 4X200 FINALS

 

 

PLACE

CHURCH

TIME

 

1

ASBURY PARK

2:08.28

 

2

TENAFLY

2:13.06

 

3

CHERRY HILL

2:15.71

 

4

RANDOLPH

2:15.93

 

5

WYCKOFF

2:16.91

 

6

PISCATAWAY

2:17.23

 

 

 

MIX RELAY 4X200 (JG-JB-SG-SB) FINALS

 

PLACE

CHURCH

TIME

 

1

ASBURY PARK

1:51.56

 

2

PARAMUS

1:56.18

 

3

WESTFIELD

1:57.70

 

4

RANDOLPH

2:01.18

 

5

ROSELAND

2:04.30

 

6

HOLMDEL

2:04 81

 

                     

 

FIELD EVENTS

 

SB LONG JUMP

 

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

1542

EVI MANOUSSAKIS

WYCKOFF

JG

17-7

2

1548

JOSH LIPANE

WYCKOFF

SB

16-3.5

3

1429

MICHAEL ANASTASIOU

WESTFIELD

SB

15-6.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG LONG JUMP

 

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

49

ARTEMIS MAZZINI

ASBURY PARK

SG

12-8

2

1059

ALEXANDRA RIVERA

PERTH AMBOY

SG

12-0

3

1453

DINA SAVVA

WESTFIELD

SG

11-6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB LONG JUMP

 

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

1145

PETER BAYIOKOS

TENAFLY

JB

15-4

2

31

CHRIS PSOMIAS

ASBURY PARK

JB

15-3

3

1149

ANDREW ACEVEDO

TENAFLY

JB

14-9.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG LONG JUMP

 

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

37

ARIETTA PONIROS

ASBURY PARK

JG

12-7

2

50

SOPHIA MAZZINI

ASBURY PARK

JG

11-3

2

1674

EVAN TSARNAS

HOLMDEL

JB

11-3

2

2106

ANGELA PAPPAS

CHERRY HILL

JG

11-3

 

 

SB SHOT PUT

 

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

1383

NIKO WILK

TOMS RIVER

SB

42-10

2

1183

ANDREAS TZAVELIS

TENAFLY

SB

39-3.5

3

27

BILLY LYONS

ASBURY PARK

SB

38-7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG SHOTPUT

 

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

1077

CAROL KHALIL

PERTH AMBOY

SG

25-0.5

2

1614

CASSANDRA SANNINO

HOLMDEL

SG

24-2.5

3

716

KATERINA ALBANESE

PISCATAWAY

SG

22-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB SHOTPUT

 

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

747

ANDREAS THANOS

PISCATAWAY

JB

36-5

2

1149

ANDREW ACEVEDO

TENAFLY

JB

35-10

3

1133

ANDONI TSOUGARAKIS

TENAFLY

JB

33-8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG SHOTPUT

 

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

1132

CASSANDRA CHICLES

TENAFLY

JG

28-0

2

2118

JANELLE CANAVOS

CHERRY HILL

JG

25-3

3

35

KYLIE TEEVAN

ASBURY PARK

JG

22-8

 

SG SOFTBALL THROW

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

1059

ALEXANDRA RIVERA

PERTH AMBOY

SG

137-0

2

801

ANDRIANA ANDREOU

CLIFTON

SG

134-3

3

1439

STEPHANIE JOHN

WESTFIELD

SG

127-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG SOFTBALL THROW

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

DISTANCE

1

1626

KYRA SOURLIS

HOLMDEL

JG

130-6

1

2118

JANELLE CANAVOS

CHERRY HILL

JG

122-4

3

1134

AMANDA BARBARISE

TENAFLY

JG

120-0

 

SWIMMING

 

SB 50 FREESTYLE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1435

NICHOLAS CONSTANTINE

WESTFIELD

SB

24.69

2

1196

YIANNI DONGARIS

TENAFLY

SB

26.12

3

1451

THOMAS PAPAS

WESTFIELD

SB

26.91

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG 50 FREESTYLE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

940

ELENI BACKOS

PARAMUS

SG

28.61

2

1165

ALEXANDRA HILARIS

TENAFLY

SG

30.59

3

216

JORDANA NICHOLAS

FAIRVIEW

SG

31.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB 50 FREESTYLE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

2120

ALEXANDER KOUSOULIS

CHERRY HILL

JB

27.37

2

33

NICHOLAS CHOKOV

ASBURY PARK

JB

27.75

3

732

DIMITRI DEMOS

PISCATAWAY

JB

30.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG 50 FREESTYLE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1148

ELENA DONGARIS

TENAFLY

JG

29.12

2

2101

ALEXANDRA PAPPAS

CHERRY HILL

JG

29.88

3

1626

KYRA SOURLIS

HOLMDEL

JG

32.72

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SB 50 BACKSTOKE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1435

NICHOLAS CONSTANTINE

WESTFIELD

SB

28.97

2

1611

GREGORY MARINOS

HOLMDEL

SB

36.06

3

1214

YIANNI MICHAILIDES

TRENTON

SB

36.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG 50 BACKSTOKE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

940

ELENI BACKOS

PARAMUS

SG

33.72

2

216

JORDANA NICHOLAS

FAIRVIEW

SG

41.81

3

2109

KELLY DAVIDSON

CHERRY HILL

SG

48.13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB 50 BACKSTOKE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

2120

ALEXANDER KOUSOULIS

CHERRY HILL

JB

30.72

2

2119

THEODORE KOUSOULIS

CHERRY HILL

JB

37.47

3

47

YANNI KAVARAKAS

ASBURY PARK

JB

41.59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG 50 BACKSTOKE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

2102

STEPHANIE PAPPAS

CHERRY HILL

JG

35.00

2

1148

ELENA DONGARIS

TENAFLY

JG

38.93

3

213

VASI MOTSIOS

FAIRVIEW

JG

51.19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SB 50 BREASTSTROKE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1196

YIANNI DONGARIS

TENAFLY

SB

34.50

2

119

GUS KAZAMEAS

RANDOLPH

SB

34.87

3

1435

NICHOLAS CONSTANTINE

WESTFIELD

SB

35.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG 50 BREASTSTROKE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

703

NIKI DEMOS

PISCATAWAY

SG

40.56

2

1165

ALEXANDRA HILARIS

TENAFLY

SG

44.56

3

1605

ANTHE HALIOTIS

HOLMDEL

SG

46.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB 50 BREASTSTROKE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

33

NICHOLAS CHOKOV

ASBURY PARK

JB

37.63

2

732

DIMITRI DEMOS

PISCATAWAY

JB

40.38

3

2120

ALEXANDER KOUSOULIS

CHERRY HILL

JB

40.65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG 50 BREASTSTROKE

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

2101

ALEXANDRA PAPPAS

CHERRY HILL

JG

37.31

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SB 50 BUTTERFLY

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1435

NICHOLAS CONSTANTINE

WESTFIELD

SB

28.88

2

1196

YIANNI DONGARIS

TENAFLY

SB

30.44

3

119

GUS KAZAMEAS

RANDOLPH

SB

32.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SG 50 BUTTERFLY

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

940

ELENI BACKOS

PARAMUS

SG

34.00

2

703

NIKI DEMOS

PISCATAWAY

SG

39.22

3

2109

KELLY DAVIDSON

CHERRY HILL

SG

44.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB 50 BUTTERFLY

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

2120

ALEXANDER KOUSOULIS

CHERRY HILL

JB

32.28

2

2119

THEODORE KOUSOULIS

CHERRY HILL

JB

35.44

3

47

YANNI KAVARAKAS

ASBURY PARK

JB

47.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JG 50 BUTTERFLY

 

 

 

PLACE

BIB#

NAME

CHURCH

CAT.

TIME

1

1148

ELENA DONGARIS

TENAFLY

JG

32.81

2

2102

STEPHANIE PAPPAS

CHERRY HILL

JG

33.34

 

200 FREESTYLE RELAY

 

PLACE

CHURCH

TIME

1

TENAFLY

2:03.25

2

ASBURY PARK

2:25.60

3

CHERRY HILL

2:26.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

200 MEDLEY RELAY

 

PLACE

CHURCH

TIME

1

CHERRY HILL

2:19.44

2

TENAFLY

2:25.19

3

ASBURY PARK

2:55.16

 

 

 

GOYA MARATHON TOP BOYS FINISHERS

PLACE RUNNER'S NAME       CITY/TOWN        AGE SX TEAM       (#)    TIME      PACE

   1.Niko Wilk            Toms River,        16 M           1382   19:13.02   6:11

   2.Andreas Logothetis   Cherry Hill,       16 M           2121   19:24.58   6:15

   3.Alexander Mikelis    Tenafly,           16 M           1184   19:33.81   6:18

   4.George Kavarakas     Asbury Park,       16 M             14   20:14.63   6:31

   5.Dimitri Demos        Piscataway,        14 M            732   20:15.13   6:31

   6.Spiro Kokolis        Cherry Hill,       16 M           2129   20:41.08   6:39

   7.Nicholas Hilaris     Tenafly,           16 M           1197   20:42.20   6:40

   8.John Tsamutalis      Randolph,          16 M            135   20:50.85   6:43

   9.Elias Makris         Paramus,           16 M            902   21:03.23   6:47

  10.Joseph Antonakakis   Holmdel,           16 M           1601   21:03.59   6:47

 

GOYA MARATHON TOP GIRLS

PLACE RUNNER'S NAME       CITY/TOWN        AGE SX TEAM       (#)    TIME      PACE

   1.Irene Garidas        Holmdel,           16 F           1603   20:59.23   6:45

   2.Kassiani Chrysanthop Asbury Park,       16 F              2   22:10.35   7:08

   3.Sophia Nitsolas      Cherry Hill,       14 F           2105   24:31.77   7:54

   4.Katie Tencza         Westfield,         16 F           1454   25:31.06   8:13

   5.Erini Christodoulou  Randolph,          16 F            106   26:14.21   8:27

   6.Krisitna Disakias    Asbury Park,       16 F             28   27:39.28   8:54

   7.Irene Dib            Piscataway,        14 F            704   27:46.62   8:56

   8.Christina Moreira    Wyckoff,           14 F           1551   28:18.57   9:07

   9.Alyssa Gilligan      Wyckoff,           14 F           1553   28:18.80   9:07

  10.Peri Bongiovanni     Flemington,        14 F           2014   28:58.96   9:20

VOLLEYBALL

VOLLEY BALL
1ST CLIFTON
2ND TENAFLY
3RD ASBURY PARK
3RD FAIRVIEW

SOCCER

Girls Soccer:
1st Place Wyckoff,
2nd Place Asbury Park
3rd Place Tenafly.

Boys Soccer:
1st Place Tie Asbury Park & Wyckoff
3rd Place Cherry Hill.