2008 GOYA FINAL RESULTS

 

Place

Church

Gold

Silver

Bronze

Total

1

Randolph

11

5

4

20

2

Asbury Park

5

4

11

20

3

Westfield

7

4

6

17

4

Tenafly

6

4

5

15

5

Piscataway

4

6

4

14

6

Trenton

2

7

2

11

7

Wyckoff

1

6

4

11

8

Holmdel

5

3

1

9

9

Union

3

3

3

9

10

Cherry Hill

2

4

1

7

11

Newark-Orange

1

2

3

6

12

Fairview

2

1

1

4

13

Toms River

0

0

3

3

14

Paramus

1

0

1

2

15

Clifton

0

0

0

0

16

Perth Amboy

0

0

0

0

 

SR BOYS 100M FINAL RESULTS

 

 

PLACE

BIB

NAME

CHURCH

TIME

1

117

RICHARD IOANNOU

RANDOLPH

11.35

2

1411

ROBERT HEDINGER

WESTFIELD

11.78

3

34

CHARLES CHAMBARRY

ASBURY PARK

12.04

4

2129

GEORGE ROTSIDES

CHERRY HILL

12.20

5

1813

DEMETRI ARVANITES

NEWARK ORANGE

12.50

6

128

ANDREAS LOUCA

RANDOLPH

12.83

 

 

 

 

 

SR GIRLS 100M FINAL RESULTS

 

 

PLACE

BIB

NAME

CHURCH

TIME

1

115

BECKY HAYTER

RANDOLPH

13.52

2

706

HAIDI PARAIS

PISCATAWAY

13.82

3

1824

KRISTINA VICTORATOS

NEWARK ORANGE

14.06

4

2

NICOLE MOUTIS

ASBURY PARK

14.35

5

1405

SOPHIA BAURKOT

WESTFIELD

14.60

6

111

NICOLE FRANGOUDIS

RANDOLPH

15.17

 

 

 

 

 

JR BOYS 100M FINAL RESULTS

 

 

PLACE

BIB

NAME

CHURCH

TIME

1

110

KOSTA DEMOPOULOS

RANDOLPH

12.65

2

1711

VASILIS CARAVASSILIS

UNION

12.86

3

140

MICHAEL KARNESIS

RANDOLPH

13.04

4

121

ANNA KALAVREZOS

RANDOLPH

13.18

5

911

GEORGE PANAGIOTOPOULOS

PARAMUS

13.48

6

104

THOMAS BARRETT

RANDOLPH

13.65

 

 

 

 

 

JR GIRLS 100M FINAL RESULTS

 

 

PLACE

BIB

NAME

CHURCH

TIME

1

1614

DAPHNE BISTRIMOVICH

HOLMDEL

14.22

2

1600

ALAINA BONTALES

HOLMDEL

14.54

3

1102

ELAINA WHITE

TENAFLY

14.72

4

1106

THEODORA TURRIN

TENAFLY

14.86

5

711

CHRISA SULICH

PISCATAWAY

14.99

6

702

LIZA GEORGE

PISCATAWAY

15.32

 

 

2008 FINAL RESULTS FOR Sr. Boys 400 Meter Run - EV#1INDIVCS 13

PLACE RUNNER                    CHURCH                CLASS NUMBER        

1    RICHARD    IOANNOU        Randolph                 SB  117        0:55.44

2    DEAN       LANGAS         Westfield                SB  1414       0:55.74

3    THEODOROS  VLAHOS         Toms River               SB  1377       0:58.47

4    GEORGE     ROTSIDES       Cherry Hill              SB  2129       0:58.95

5    JAMES      GRAMMATIKOS    Wyckoff                  SB  1533       1:04.97

 

2008 FINAL RESULTS FOR Sr. Girls 400 Meter

PLACE RUNNER                    CHURCH                CLASS NUMBER        

1    STEPHANIE  HIOS           Paramus                  SG  922        1:13.84

2    ATHENA     THOMAS         Asbury Park              SG  12         1:16.24

3    ELENA      THOMOPOULOS    Tenafly                  SG  1131       1:16.83

4    STEPHANIE  RINDOSH        Cherry Hill              SG  2105       1:18.69

5    FROSO      NIKOLAOU       Piscataway               SG  705        1:19.81

 

2008 FINAL RESULTS FOR Jr. Boys 400 Meter Run

PLACE RUNNER                    CHURCH                CLASS NUMBER        

1    MICHAEL    KARNESIS       Randolph                 JB  140        1:02.30

2    JOEY       ABADIOTAKIS    Asbury Park              JB  32         1:04.46

3    MATT       CAN            Wyckoff                  JB  1539       1:07.00

4    DEMETRI    ROTSIDES       Toms River               JB  1381       1:11.75

5    VASILIS    CARAVASSILIS   Union, St.Demetrios      JB  1711       1:13.86

6    APOSTOLIS  MPOVOLIS       Piscataway               JB  724        1:14.21

 

2008 FINAL RESULTS FOR Jr. Girls 400 Meter Run

PLACE RUNNER                    CHURCH                CLASS NUMBER        

1    MAGDELINE  KOSTIDAKIS     Asbury Park              JG  28         1:10.58

2    NIKI       IOANNOU        Randolph                 JG  116        1:11.57

3    ALAINA     BONTALES       Holmdel                  JG  1600       1:12.81

4    JEMMA      BARBARIESE     Tenafly                  JG  1130       1:13.20

5    JOY        MANGAFAS       Piscataway               JG  704        1:19.82

6    LARISSA    RINDOSH        Cherry Hill              JG  2104       1:23.33

 

SB 800M RESULTS

PLACE  NAME                    CHURCH                               TIME

1    NICK       ALBANESE       Piscataway               SB  716        2:25.75

2    ANDREW     LEFER          Wyckoff                  SB  1508       2:27.01

3    PHIL       KAMARATOS      Asbury Park              SB  5          2:35.84

4    GEORGE     COKENAKES      Trenton                  SB  1244       2:37.65

5    SPYRO      MANTZAS        Cherry Hill              SB  2126       2:38.44

6    CHRIS      RAIKOS         Fairview                 SB  212        2:50.97

 

SG 800M RESULTS

PLACE  NAME                    CHURCH                                   TIME

1    NICOLE     MOUTIS         Asbury Park              SG  2          2:52.34

2    ALEXIS     CONSTANTINE    Westfield                SG  1424       2:53.77

3    VASILIKI   TRIANTAFILLOU  Cherry Hill              SG  2113       3:01.29

4    ATHENA     NECKLES        Union, St.Demetrios      SG  1704       3:10.71

5    DINA       ZINGARO        Randolph                 SG  139        3:21.60

6    SVETLANA   SPRY           Piscataway               SG  709        3:25.26

7    CATHERINE  ZYMARIS        Wyckoff                  SG  1557       4:12.83

 

JB 800M RESULTS

PLACE  NAME                    CHURCH                                   TIME

1    ANDREW     KELLAS         Tenafly                  JB  1123       2:21.99

2    TIM        MARAVEGIAS     Fairview                 JB  202        2:35.82

3    NIKO       WILK           Toms River               JB  1382       2:36.35

4    TOY        GEORGE         Piscataway               JB  718        2:50.04

5    JORDAN     EUGENIS        Asbury Park              JB  16         2:52.05

6    MATTHEW    LEFER          Wyckoff                  JB  1517       2:56.22

 

JG 800M RESULTS

PLACE  NAME                    CHURCH                                   TIME

1    IRENE      GRIMANIS       Cherry Hill              JG  2106       3:08.88

2    SARA       MARIN          Randolph                 JG  130        3:14.94

3    ALEX       THOMAS         Asbury Park              JG  1          3:15.39

4    ANNAMARIA  KOUTSORAS      Piscataway               JG  703        3:18.78

5    VOULA      ZAPHIROS       Union, St.Demetrios      JG  1707       3:21.95

6    ARETE      PAPPAS         Fairview                 JG  210        3:39.74

 

 

2008 FINAL RESULTS FOR Sr. Boys Mile Run

PLACE RUNNER                    CHURCH                CLASS NUMBER        

1    CHRISTOS   HANTZARAS      Westfield                SB  1426       4:48.63

2    ALEX       SZELA          Piscataway               SB  726        4:49.41

3    ANDREW     LEFER          Wyckoff                  SB  1508       5:15.47

4    JOHN       BERBELIS       Asbury Park              SB  15         5:35.62

5    JORDAN     TSAKIRIDIS     Union, St.Demetrios      SB  1723       5:39.00

6    MICHAEL    HOFFMAN        Toms River               SB  1352       5:57.35

 

2008 FINAL RESULTS FOR Sr. Girls Mile Run

PLACE RUNNER                    CHURCH                CLASS NUMBER        

1    VASILIKI   TRIANTAFILLOU  Cherry Hill              SG  2113       7:00.50

2    DANA       MOUTIS         Asbury Park              SG  3          7:04.80

3    DINA       ZINGARO        Randolph                 SG  139        7:16.34

4    ATHENA     NECKLES        Union, St.Demetrios      SG  1704       7:31.92

5    SVETLANA   SPRY           Piscataway               SG  709        7:55.11

 

2008 FINAL RESULTS FOR Jr. Boys Mile Run

PLACE RUNNER                    CHURCH                CLASS NUMBER        

1    ANDREW     KELLAS         Tenafly                  JB  1123       5:04.72

2    WALTER JOH WYGERA         Westfield                JB  1401       5:17.27

3    THOMAS     BARRETT        Randolph                 JB  104        5:35.18

4    TIM        MARAVEGIAS     Fairview                 JB  202        5:37.10

5    MATTHEW    LEFER          Wyckoff                  JB  1517       6:11.53

6    JORDAN     EUGENIS        Asbury Park              JB  16         6:30.60

 

2008 FINAL RESULTS FOR Jr. Girls Mile Run

PLACE RUNNER                    CHURCH                CLASS NUMBER        

1    KATIE      TENCZA         Westfield                JG  1407       6:45.26

2    EVA        ZYMARIS        Wyckoff                  JG  1558       7:45.45

3    KYRIAKI    CHRISTODOULOU  Randolph                 JG  107        7:48.37

4    LOUISA     SIRIMIS        Piscataway               JG  725        7:48.99

5    KRISTINA   CONREY         Asbury Park              JG  7          8:02.76

 

FINAL RESULTS FOR Sr. Boys 4x100 Meter Relay

 1    Randolph                  0:50.08

 2    Cherry Hill               0:50.36

 3    Asbury Park               0:50.62

 4    Newark-Orange             0:51.67

 5    Union, St.Demetrios       0:52.16

 6    Wyckoff                   0:57.04

 

FINAL RESULTS FOR Sr. Girls 4x100 Meter Relay

 1    Asbury Park               0:59.51

 2    Piscataway                1:00.49

 3    Paramus                   1:02.16

 4    Westfield                 1:03.84

 5    Cherry Hill               1:04.12

 6    Randolph                  1:04.32

 

FINAL RESULTS FOR Jr. Boys 4x100 Meter Relay

 1    Randolph                  0:53.09

 2    Newark-Orange             0:55.52

 3    Asbury Park               0:56.46

 4    Westfield                 0:56.82

 5    Tenafly                   0:57.73

 6    Toms River                1:03.06

 

FINAL RESULTS FOR Jr. Girls 4x100 Meter Relay

 1    Tenafly                   1:00.64

 2    Cherry Hill               1:01.64

 3    Asbury Park               1:01.93

 4    Randolph                  1:03.10

 5    Holmdel                   1:04.08

 6    Paramus                   1:06.18

 

FINAL RESULTS FOR Sr. Boys 4x400M Relay

 1    Randolph                  4:20.76

 2    Wyckoff                   4:22.59

 3    Asbury Park               4:26.90

 4    Cherry Hill               4:37.57

 5    Piscataway                4:38.75

 6    Tenafly                   4:42.46

 

FINAL RESULTS FOR Sr. Girls 4x200M Relay

 1    Asbury Park               2:19.52

 2    Piscataway                2:19.82

 3    Westfield                 2:20.79

 4    Randolph                  2:20.80

 5    Tenafly                   2:22.05

 6    Cherry Hill               2:22.42

 

FINAL RESULTS FOR Jr. Boys 4x400 Relay

 1    Randolph                  4:36.45

 2    Tenafly                   4:47.16

 3    Toms River                5:06.51

 4    Asbury Park               5:21.18

 5    Wyckoff                   5:23.89

 6    Cherry Hill               5:26.66

 

FINAL RESULTS FOR Jr. Girls 4x200M Relay

 1    Piscataway                2:15.16

 2    Randolph                  2:20.75

 3    Tenafly                   2:23.77

 4    Asbury Park               2:25.67

 5    Cherry Hill               2:28.35

 6    Fairview                  2:29.83

 

Coed Mixed Relay Results

Place   Church              Time

1           Tenafly           1:56.10

2           Asbury Park       1:56.55

3           Westfield         1:56.58

4           Piscataway        1:58.36

5           Paramus           2:01.61

6           Union             2:02.28

 

SR. GIRLS SOFTBALL THROW

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

115

BECKY HAYTER

SG

RANDOLPH

170-8

2

1559

ARIANA BANNOS

SG

WYCKOFF

140-0

3

1206

DEMETRA NYKTAS

SG

TRENTON

124-2

 

 

 

 

 

 

JR. GIRLS SOFTBALL

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

1105

ALEXIA CHICLES

JG

TENAFLY

134-1

2

1812

IRENE AFXENTIOU

JG

NEWARK ORANGE

125-9

3

209

EVDOXIA KONTOLIOS

JG

FAIRVIEW

121-0

 

SR. BOYS SHOT PUT

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

207

PETEY CHRITIS

SB

FAIRVIEW

41-7

2

113

GEORGE HADJIYEROU

SB

RANDOLPH

36-0

3

1519

CHRIS CHRISTODOULOU

SB

WYCKOFF

34-5

 

 

 

 

 

 

SR. GIRLS SHOT PUT

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

736

SAMANTHA ARIAS

SG

PISCATAWAY

24-6

2

1206

DEMETRA NYKTAS

SG

TRENTON

24-1

3

1134

EFTICHIA KAPAROS

SG

TENAFLY

24-0

 

 

 

 

 

 

JR. BOYS SHOT PUT

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

1721

PETER NIOTIS

JB

UNION

40-6

2

2130

NICHOLAS CANAVOS

JB

CHERRY HILL

37-9

3

32

JOEY ABADIOTAKIS

JB

ASBURY PARK

37-5

 

 

 

 

 

 

JR. GIRLS SHOT PUT

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

209

EVDOXIA KONTOLIOS

JG

FAIRVIEW

27-0

2

1104

STEPHANIE ZAVOLAS

JG

TENAFLY

26-0

3

720

NICOLE HADJILOUCAS

JG

PISCATAWAY

25-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SR. BOYS LONG JUMP

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

1414

DEAN LANGAS

SB

WESTFIELD

18-7

2

2129

GEORGE ROTSIDES

SB

CHERRY HILL

18-4

3

738

ALEX ANDROSIK

SB

PISCATAWAY

18-3

 

 

 

 

 

 

SR. GIRLS LONG JUMP

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

115

BECKY HAYTER

SG

RANDOLPH

13-5

2

706

HAIDI PARAIS

SG

PISCATAWAY

12-9

3

12

ATHENA THOMAS

SG

ASBURY PARK

12-7

 

 

 

 

 

 

JR. BOYS LONG JUMP

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

1711

VASILIS CARAVASSILIS

JB

UNION

15-0

2

104

THOMAS BARRETT

JB

RANDOLPH

14-5

2

1802

ANTHONY VLAHOS

JB

NEWARK ORANGE

14-5

 

 

 

 

 

 

JR. GIRLS LONG JUMP

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

1417

HELEN DAIFOTIS

JG

WESTFIELD

13-8

2

727

STEPHANIE SZELA

JG

PISCATAWAY

13-2

3

28

MAGDELINE KOSTIDAKIS

JG

ASBURY PARK

13-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SR. GIRLS SOFTBALL THROW

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

115

BECKY HAYTER

SG

RANDOLPH

170-8

2

1559

ARIANA BANNOS

SG

WYCKOFF

140-0

3

1206

DEMETRA NYKTAS

SG

TRENTON

124-2

 

 

 

 

 

 

JR. GIRLS SOFTBALL

 

 

 

PLACE

NUMBER

NAME

CLASS

CHURCH

DISTANCE

1

1105

ALEXIA CHICLES

JG

TENAFLY

134-1

2

1812

IRENE AFXENTIOU

JG

NEWARK ORANGE

125-9

3

209

EVDOXIA KONTOLIOS

JG

FAIRVIEW

121-0

 

2008 GOYA MARATHON TOP MALE FINISHERS

PLACE RUNNER'S NAME       CITY/TOWN         AGE SX TEAM     (#)     TIME   PACE

   1.Andrew Kellas        Tenafly,           14 M          1123    19:41   6:20

   2.Andrew Lefer         Wyckoff,           16 M          1508    20:00   6:26

   3.Walter Joh Wygera    Westfield,         14 M          1401    20:10   6:29

   4.Nick Albanese        Piscataway,        16 M           716    20:37   6:38

   5.George Cokenakes     Trenton,           16 M          1244    21:18   6:51

   6.Alex Szela           Piscataway,        16 M           726    22:20   7:11

   7.Spyro Mantzas        Cherry Hill,       16 M          2126    22:35   7:16

   8.John Berbelis        Asbury Park,       16 M            15    22:52   7:22

   9.Billy Lilikas        Tenafly,           16 M          1142    23:24   7:32

  10.Matthew Lefer        Wyckoff,           14 M          1517    23:29   7:33

 

2008 GOYA MARATHON TOP FEMALE FINISHERS

PLACE RUNNER'S NAME       CITY/TOWN         AGE SX TEAM     (#)     TIME   PACE

   1.Nicole Moutis        Asbury Park,       16 F             2    26:00   8:22

   2.Athena Neckles       Union,             16 F          1704    26:46   8:37

   3.Marika Paras         Westfield,         16 F          1420    26:50   8:38

   4.Sara Marin           Randolph,          14 F           130    28:33   9:11

   5.Demetria Michailides Trenton,           16 F          1205    28:54   9:18

   6.Lia Loizos           Asbury Park,       16 F            22    30:08   9:42

   7.Matina Clapsis       Randolph,          14 F           108    30:28   9:48

   8.Niki Ioannou         Randolph,          14 F           116    30:28   9:48

   9.Demitra Lalli        Asbury Park,       16 F             9    31:07  10:01

  10.Alexa Oberle         Paramus,           14 F           914    32:30  10:28

 

 

VOLLEYBALL

1st Place Paramus

2nd Place Tenafly

 

 

SWIMMING RESULTS

 

JB 50 FREESTYLE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    ALEX       MALANDRENIAS   Union, St.Demetrios      JB  1719       0:29.31

2    CHRISTOPHE BLIZIOTIS      Trenton                  JB  1242       0:29.78

3    MANOLIS    EMMANOUILIDIS  Union, St.Demetrios      JB  1713       0:31.44

4    NICHOLAS   CONSTANTINE    Westfield                JB  1425       0:32.09

5    CHRTISTIAN MORGAN         Asbury Park              JB  17         0:33.56

6    JOSHUA     LIPANE         Wyckoff                  JB  1532       0:34.34

 

SB 50 FREESTYLE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    GREGORY    DANIELE        Holmdel                  SB  1615       0:24.56

2    JOHN       ZAVOLAS        Tenafly                  SB  1141       0:28.00

3    ALEXANDER  BLIZIOTIS      Trenton                  SB  1211       0:28.35

4    VASILIOS   EMMANOUILIDIS  Union, St.Demetrios      SB  1714       0:29.38

5    PETER      SULICH         Piscataway               SB  735        0:32.03

6    STEVEN     MARINOS        Holmdel                  SB  1608       0:32.25

 

JG 50 FREESTYLE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    EVA        ZYMARIS        Wyckoff                  JG  1558       0:34.53

2    ALAINA     BONTALES       Holmdel                  JG  1600       0:36.97

3    STEPHANIE  SZELA          Piscataway               JG  727        0:37.03

4    STEPHANIE  ZAVOLAS        Tenafly                  JG  1104       0:38.38

5    EPATIA     LILIKAS        Tenafly                  JG  1109       0:38.88

6    CATIE      ANDREANIDES    Trenton                  JG  1208       0:44.00

 

SG 50 FREESTYLE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    ALEXIS     CONSTANTINE    Westfield                SG  1424       0:29.38

2    DEMETRIA   MICHAILIDES    Trenton                  SG  1205       0:30.31

3    CATHERINE  ZYMARIS        Wyckoff                  SG  1557       0:32.25

4    MARIKA     PARAS          Westfield                SG  1420       0:34.47

5    KRISTINA   MARINOS        Holmdel                  SG  1607       0:35.25

6    LIA        LOIZOS         Asbury Park              SG  22         0:41.97

 

JB 50 BACKSTROKE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    CHRISTOPHE BLIZIOTIS      Trenton                  JB  1242       0:31.47

2    NICK       ENGLISIS       Holmdel                  JB  1601       0:32.97

3    NICHOLAS   CONSTANTINE    Westfield                JB  1425       0:37.63

4    ALEX       MALANDRENIAS   Union, St.Demetrios      JB  1719       0:38.43

5    MANOLIS    EMMANOUILIDIS  Union, St.Demetrios      JB  1713       0:39.66

6    NIKO       EUGENIS        Asbury Park              JB  13         0:47.56

 

SB 50 BACKSTROKE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    GREGORY    DANIELE        Holmdel                  SB  1615       0:27.72

2    JOHN       ZAVOLAS        Tenafly                  SB  1141       0:36.43

3    VASILIOS   EMMANOUILIDIS  Union, St.Demetrios      SB  1714       0:37.68

4    ALEXANDER  BLIZIOTIS      Trenton                  SB  1211       0:40.10

5    CHRISTOS   KAZAMEAS       Randolph                 SB  125        0:48.16

 

JG 50 BACKSTROKE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    CATIE      ANDREANIDES    Trenton                  JG  1208       0:54.88

 

SG 50 BACKSTROKE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    ALEXIS     CONSTANTINE    Westfield                SG  1424       0:36.88

2    DEMETRIA   MICHAILIDES    Trenton                  SG  1205       0:38.34

3    ABBY       MORRISSEY      Newark-Orange            SG  1862       0:39.12

4    CATHERINE  ZYMARIS        Wyckoff                  SG  1557       0:39.53

5    MARIKA     PARAS          Westfield                SG  1420       0:40.41

6    KRISTINA   MARINOS        Holmdel                  SG  1607       0:42.72

 

JB 50 BREASTSTROKE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    NICHOLAS   KITSOS         Westfield                JB  1422       0:38.06

2    ALEX       MALANDRENIAS   Union, St.Demetrios      JB  1719       0:41.19

3    MANOLIS    EMMANOUILIDIS  Union, St.Demetrios      JB  1713       0:45.28

4    CHRISTOPHE BLIZIOTIS      Trenton                  JB  1242       0:48.87

5    NICHOLAS   CONSTANTINE    Westfield                JB  1425       0:52.38

6    CHRTISTIAN MORGAN         Asbury Park              JB  17         0:59.34

 

SB 50 BREASTSTROKE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    GREGORY    DANIELE        Holmdel                  SB  1615       0:33.35

2    ALEXANDER  BLIZIOTIS      Trenton                  SB  1211       0:37.78

3    SPIROS     TRAVLOS        Piscataway               SB  737        0:39.25

4    JOHN       ZAVOLAS        Tenafly                  SB  1141       0:42.00

5    VASILIOS   EMMANOUILIDIS  Union, St.Demetrios      SB  1714       0:42.37

6    STEVEN     MARINOS        Holmdel                  SB  1608       0:42.84

 

JG 50 BREASTSTROKE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    STEPHANIE  SZELA          Piscataway               JG  727        0:45.13

2    EVA        ZYMARIS        Wyckoff                  JG  1558       0:46.16

3    STEPHANIE  ZAVOLAS        Tenafly                  JG  1104       1:07.22

4    CATIE      ANDREANIDES    Trenton                  JG  1208       1:08.40

 

SG 50 BREASTSTROKE

PLACE   SWIMMER                CHURCH                                   TIME

1    ABBY       MORRISSEY      Newark-Orange            SG  1862       0:39.38

2    DEMETRIA   MICHAILIDES    Trenton                  SG  1205       0:40.47

3    ALEXIS     CONSTANTINE    Westfield                SG  1424       0:41.06

4    MARIKA     PARAS          Westfield                SG  1420       0:46.69

5    LIA        LOIZOS         Asbury Park              SG  22         1:03.34

 

200 FREESTYLE RELAY

1   HOLMDEL         2:07.81

2   TRENTON         2:21.13

3   RANDOLPH        2:49.16

4   TENAFLY         2:50.66

 

200 MEDLEY RELAY

1   WESTFIELD       2:31.29

2   TRENTON         2:57.19

3   TENAFLY         3:34.22