BANTAM BOYS

Race Date:11-04-07


BANTAM BOYS
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
   1.Colin Mulligan       Unattached,        10 M          2553    11:51   6:21
   2.Johnathon Rivera     Quicksilver Tra,   9  M  44      2750    11:59   6:26
   3.Ryan Vandervalk      Unattached,        10 M          2629    12:07   6:30
   4.Noah Gooding         Lakeland Junior,   10 M  43      2698    12:11   6:32
   5.Matthew Levine       Lakeland Junior,   10 M  43      2699    12:18   6:36
   6.Bayley St.jacques    Lakeland Junior,   9  M  43      2700    12:22   6:38
   7.Joseph Cawley        Crimson Knights,   10 M  42      2612    12:25   6:40
   8.Macauley Taylor      Unattached,        10 M          2550    12:42   6:49
   9.Harrison Morris      Cinnaminson Tc,    8  M  41      2570    12:44   6:50
  10.Billy Durham         Quicksilver Tra,   8  M  44      2763    12:47   6:51
  11.Eric Ng              Crimson Knights,   10 M  42      2609    12:50   6:53
  12.Nicholas Luzio Jr    Crimson Knights,   9  M  42      2606    12:51   6:54
  13.Samuel Burns         Lakeland Junior,   10 M  43      2695    12:57   6:57
  14.Max Adams            Cinnaminson Tc,    9  M  41      2548    13:02   7:00
  15.Joseph Lundberg      Unattached,        10 M          2513    13:12   7:05
  16.Andrew Nieves        Sport Newark Eb,   9  M          2740    13:17   7:08
  17.Luke Adams           Cinnaminson Tc,    9  M  41      2547    13:19   7:09
  18.Brian Garland        Lakeland Junior,   10 M  43      2696    13:21   7:10
  19.Chrstopher Taraska   Crimson Knights,   9  M  42      2608    13:23   7:11
  20.Andrew Rich          Crimson Knights,   10 M  42      2610    13:36   7:18
  21.Marcus Sergeant      Hunterdon Hawks,   9  M          2635    13:45   7:23
  22.Nathaniel Brown      Elite Runners T,   9  M          2533    14:12   7:37
  23.Kevin Garland        Lakeland Junior,   10 M  43      2697    14:25   7:44
  24.Marcos Dias          Sport Newark Eb,   9  M          2744    14:40   7:52
  25.Osunybemi Osunyi     Quicksilver Tra,   9  M  44      2780    14:58   8:02
  26.Dominic Caraballo    Crimson Knights,   9  M  42      2607    15:08   8:07
  27.Issac Henry          Lightning Track,   10 M          2602    15:27   8:17
  28.Tommy Costello       Crimson Knights,   9  M  42      2613    16:27   8:50
  29.Deren Cicitta        Hunterdon Hawks,   10 M          2508    16:44   8:59

 

BANTAM BOYS TEAM RESULTS USATF-NJ XC BANTAM BOYS
PLACE (#) TEAM                                     TOTAL
  1     LAKELAND JUNIOR TC                         21
      1.Noah Gooding         Lakeland Junior,   10 M  43      2698    12:11  *
      2.Matthew Levine       Lakeland Junior,   10 M  43      2699    12:18  *
      3.Bayley St.jacques    Lakeland Junior,   9  M  43      2700    12:22  *
      7.Samuel Burns         Lakeland Junior,   10 M  43      2695    12:57  *
      8.Brian Garland        Lakeland Junior,   10 M  43      2696    13:21  *
     11.Kevin Garland        Lakeland Junior,   10 M  43      2697    14:25  
  2     CRIMSON KNIGHTS TC                         34
      4.Joseph Cawley        Crimson Knights,   10 M  42      2612    12:25  *
      5.Eric Ng              Crimson Knights,   10 M  42      2609    12:50  *
      6.Nicholas Luzio Jr    Crimson Knights,   9  M  42      2606    12:51  *
      9.Chrstopher Taraska   Crimson Knights,   9  M  42      2608    13:23  *
     10.Andrew Rich          Crimson Knights,   10 M  42      2610    13:36  *
     12.Dominic Caraballo    Crimson Knights,   9  M  42      2607    15:08  
     13.Tommy Costello       Crimson Knights,   9  M  42      2613    16:27