SUB-BANTAM BOYS

Race Date:11-04-07


SUB-BANTAM BOYS
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
   1.Nathan Mcalister     Lightning Track,   8  M          2590    05:48   6:13
   2.Markus Bagley        Elite Runner,      7  M  3       2518    05:51   6:17
   3.Benjamin Clark       Pleasantville S,   6  M          2718    05:54   6:20
   4.Mahon Nicholas       Unattached,        7  M          2515    05:57   6:23
   5.Chuckie Moses Ii     Jersey Heat Tc,    8  M          2636    05:58   6:24
   6.Jack Stanley         Lakeland Junior,   7  M  2       2659    06:02   6:28
   7.Christophe Lanahan   Lakeland Junior,   8  M  2       2656    06:09   6:36
   8.David Robinson       Lightning Track,   7  M          2589    06:11   6:38
   9.Paul Kemp            Lakeland Junior,   7  M  2       2657    06:12   6:39
  10.John Mccarty         Lakeland Junior,   8  M  2       2658    06:19   6:47
  11.Angel Rivera         Quicksilver Tra,   7  M          2749    06:19   6:47
  12.Steven Payne         Elite Running,     7  M  3       2520    06:30   6:58
  13.Matthew Cawley       Crimson Knights,   7  M  1       2605    06:32   7:01
  14.Amiri Tulloch        Elite Runners,     7  M  3       2524    06:35   7:04
  15.Ryan Soto            Elite Runners,     7  M  3       2522    06:38   7:07
  16.Matthew Costello     Crimson Knights,   7  M  1       2603    06:45   7:15
  17.Owen Curry           Lakeland Junior,   6  M  2       2660    06:51   7:21
  18.Jaden Montilus       Crimson Knights,   7  M  1       2604    06:53   7:23
  19.Christian Figueroa   Elite Runners,     8  M  3       2519    07:04   7:35
  20.Josiah Farber        Unattached,        7  M          2572    07:21   7:53
  21.Noel Walkes          Elite Runners,     7  M  3       2523    07:22   7:54
  22.Avery Shibata        Elite Runners,     7  M  3       2521    07:28   8:01
  23.Lucius Brown         Pleasantville S,   7  M          2717    07:58   8:33

SUB-BANTAM BOYS TEAM RESULTS USATF-NJ XC SUB-BANTAM BOYS
PLACE (#) TEAM                                     TOTAL
  1     LAKELAND JUNIOR TC                         23
      2.Jack Stanley         Lakeland Junior,   7  M  2       2659    06:02  *
      3.Christophe Lanahan   Lakeland Junior,   8  M  2       2656    06:09  *
      4.Paul Kemp            Lakeland Junior,   7  M  2       2657    06:12  *
      5.John Mccarty         Lakeland Junior,   8  M  2       2658    06:19  *
      9.Owen Curry           Lakeland Junior,   6  M  2       2660    06:51  *
  2     ELITE RUNNERS TC                           32
      1.Markus Bagley        Elite Runner,      7  M  3       2518    05:51  *
      6.Steven Payne         Elite Running,     7  M  3       2520    06:30  *
      7.Amiri Tulloch        Elite Runners,     7  M  3       2524    06:35  *
      8.Ryan Soto            Elite Runners,     7  M  3       2522    06:38  *
     10.Christian Figueroa   Elite Runners,     8  M  3       2519    07:04  *
     11.Noel Walkes          Elite Runners,     7  M  3       2523    07:22  
     12.Avery Shibata        Elite Runners,     7  M  3       2521    07:28